Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi az a bilirubin egészen...

Mi az a bilirubin egészen pontosan? Azt értem, hogy a májjal kapcsolatos de egészen pontosan mi az? Májműködése?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen és bilirubinom magas egészen pontosan 89.

Mondták, hogy kerüljem a zsíros fűszeres ételeket és alkoholt is próbáljam lehető legjobban kerülni(utóbbival eddig sem volt gond mert csak alkalomadtán ittam)

18/F


2021. dec. 11. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A måjnak azt hiszem 13 funkciója van. Ebből az egyik a bilirubin lebontása. A bilirubin az a vörös vértestek elöregedése miatti bomlástermék, egy festékszerűség. Ha a máj jól működik, és lebontja a bilirubint ami a bélbe kerülve adja a pl széklet színét.

A magas bilirubin több mindent jelezhet, többek között a máj működési zavarát, de az alkoholfogyasztás is befolyásolhatja.

Hallgass az orvosodra, valószínűleg majd el fog küldeni egy újabb laborra, és ha még akkor is magas lesz a bilirubin érték, akkor ki fogják vizsgálni, mi okozhatta.

De az is lehet, hogy helyreàll.

2021. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja epeprobléma is lehet, pl epevezeték elzáródás, vagy epekő, de akár gyógyszer is okozhatja, és semmi baja a májadnak
2021. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A bilirubin a vérfesték lebontási terméke, szintje a vörös vértestek fokozott lebomlása, májbetegségek és epeelfolyási akadály esetén emelkedhet.

A vörös vértestekben lévő hemoglobin, mely a vér vörös színét adja, felszabadul a lebomló vörös vértestekből, és átalakul bilirubinná, ez az indirekt bilirubin. A máj enzimrendszere vízoldékonnyá teszi (ez a direkt bilirubin), majd az epével kiválasztja.A bilirubinszint emelkedett lehet fokozott bilirubin-termelődés, azaz a vörösvértestek fokozott szétesése, illetve csökkent átalakítás és kiválasztás, azaz máj enzimrendszereinek zavara (májgyulladás, májzsugor, mérgezés) vagy epeút-elzáródás (epekő, hasnyálmirigy-betegségek) esetén. Az okok kiderítéshez további vizsgálatok szükségesek.

Lehet hogy epekő gyanús vagy? 18 évesnek még csak ezt tudom elképzelni Azért mondták hogy kerüld a zsíros ételeket, alkoholt mert azok lebontása még inkább terheli a májadat.

2021. dec. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2021. dec. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!