Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A péniszem gombás, nektek mi...

A péniszem gombás, nektek mi segített?

Figyelt kérdés
Sziasztok, közel féléve kezdődött(magas a húgysavam), és gomba jelentkezett a péniszemen. Teljesen elkezdett hámlani a makkom és a fitymám, majd megőrültem olyan kellemetlenül fájt mosás közben. Elmentem magánurulógiára. Kaptam kenőcsöt, húgysavra gyógyszert, minden helyre is rázódott, egy hónap elteltével megint visszajött a gomba, akkor kaptam rá megint egy újabb kenőcsöt(a gomba elég hamar megszokja a környezetét), de ahogy elnézem megint kezd visszatérni, a fitymámon repedezik a bőr, pirosas. El fog ez valaha múlni? Rendesen törölgetem minden vizeletürítés után. FlucoHEXALt szedek a gomba belsőleg történő kiírtására, de megint úgy érzem már a második kenőcsöt(fuicidin) is kezdi megszokni a gomba. Nektek mi segített? Válaszotok köszönöm, előre is.

2021. dec. 18. 17:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátom sajnos egy éve szenved ettől és egy idő után neki is megszokta a fuicidin kenőcsöt. Próbálkozott Canestennel, bőrgyógyászat írt neki ilyen fehér tégelyes kenőcsöt is, amit a gyógyszertárban keverték neki, és mégis visszatért a hálás, pirosság, neki néha piros pöttyök is vannak. Most minden pisilés után befújja egy fertőtlenítő el (Octenisept) ami Fungicides is (azaz gombaölő) ennél vettük észre, hogy enyhíti a tüneteket. Néha szünetet tart pár napig és meztelenül alszik, hogy jobban szellőzzön. Most még megpróbál egy gombaellenes diétát, de ez egy keserves harc sajnos.
2021. dec. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Olajfalevél kapszula, szódabikarbóna, ezüstkolloid, esetleg Kurkuma és fokhagymafogyasztást javasolnék. Ezek mind mind erős gombaölők... Nekem is elmulasztotta a gombás fertőzést a makkomról. A legjobb és legkönnyebben elérhető a szódabikarbónás ülőfürdő és az olajfalevél.

Sok szerencsét és kitartást. Tudom, milyen elvishelhetetlen. Fel a fejjel!!

2021. dec. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
Ez az eset is remekül mutatja, hogy a fityma mennyire felesleges.
2021. dec. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha már minden csődöt mondott: ecet!
2021. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nekem orvos ajánlotta a candida diétát ami segített. Azt mondta ezt belülről kell megszüntetni és a gyógyszeres kezelés nem elég. Nem egyszerű tartani a diétát,de én meggyógyultam.

Keress rá neten,mindent megtalálsz a témában. Egy próbát szerintem mindenképpen megér.

2021. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Travocort jó gombaölő, és nem olyan magas a szteroidtartalma, mint más kenőcsnek, oda óvatosan kell, de biztos hogy az? Mert nekem is volt gombás, aztán bakteriális lett, és ha sokat kened szteroidossal, akkor nagyon sérül és jótékony baktériumok igyekeznek helyreállítani, de túlreagálják és attól is rettentő sebes lesz. Arra boraxatum kenőcsöt ajánlom, ill szex után is jó nekem, gomba vissza sem tért mondjuk nekem, de ez a bakteriális mindig kijön, kivéve, ha boraxatummal kezelésbe veszem.

Illetve Lavandinos gézes borogatás segített még ezen.

Tudom, hogy kifejezetten gombásat írtál és hogy gondolom a húgysavad miatt az fordulhat elő, de azért ez is előfordulhat, én 2x is nagyon benéztem, magánorvossal együtt, mondta h nyomassam másik szteroidosat, nyomattanm, csak rosszabb lett és utána jöttem rá én magamtól, saját kikezelés útján, illetve korábbi más orvossal tapasztalatból, hogy ez volt a bajom. Baktériumosra kifejezetten még bactoroban használható, de ez a boraxatum elvileg kicsit mindkét dologra is jó.


Valamint Diflucan gömbaölő gyógyszer nagyon-nagyon hatásos! Csak nehezen írják fel, mert nagyon erős. Olyan cucc, hogy beveszed és ha a körmöd hegyén van egy kis gomba, még azt is kiöli! :) és ha mégis írnak fel, akkor kérj rendes kúrát belőle, ne csak egy fél-1 dobozos marhaságot, mert az keveset ér (bár azért az is ér). A legelső kezelésem azzal kaptam és ilyen fél adagossal és azonnal megszűnt hónapokra a baj. Aztán visszatért baktériumos szenvedésestűl.

És ja, elvileg ezeket a gombákat és baktériumokat (azokat nem is kell mert hát jótékonyok igazából) már nem lehet kiirtani teljesen, szóval mindig vigyázni kell a higiéniára.

Elvileg nem is lenne szabad tusfürdővel mosni a mátyást, csak folyóvízzel, de én ebben nem hiszek, így egy orvos és egy nőgyógyász javaslatára La Roche Lipikar Syndet AP+ (ez fontos) "tusfürdővel" mosom patikából kb 1 éve és valszeg az is segít, meg teljesen oké. Volt hogy csípett ez is, amíg rottyon volt, de már nem. Ez segíti a bőrfelületek (makk is) regenerációját, helyreállítja a megfelelő pht stb, nunusnál is.

2021. dec. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Miért lenne fölöslegessé fityma? A bőr véd nemigaz?
2021. dec. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
nekem is travicort használt + meg kellett csinálni a metélést, mert sokszor jött elő
2021. dec. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem a péniszem gombás, hanem mindkét comb között a hajlatnál, mert állandóan bevan izzadva és most a home office alatt nem figyeltem annyira a higiéniára. A bőrgyógyászaton Travocort adtak meg azt hiszem még hintőport (azért vissza kell menni holnap mert nem adták ma még ide)

Szóval nekem is a travocort. Megnézzük mire elég.


Egyébként szerintem nem hülyeség hogy az étkezéssel is kapcsolatban van.

2021. dec. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Meg mindig ugyanaz, azt hittem elmúlt, elmentem borgogyaszhoz azt mondta sudokrém meg női intim mosakodó. De semmi, mintha meg rosszabb lenne most.
2022. febr. 5. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!