Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fitymaféket állapított...

Rövid fitymaféket állapított meg az urulógus, de szerintem nekem fitymaszükületem van, lehetséges?

Figyelt kérdés
Rövid fitymaféket állapított meg az urulógus, de szerintem nekem fitymaszükületem van. Az orvos teljesen nyugalmi helyzetben hátrahúzta 1x a fitymát és azt mondta szerinte ez csak rövid fitymafék. Nálam az a baj, hogy merev állapotában kb a makk felénél megakad a fityma, feszül és a makk közepét kicsit be is szorítja körbe. Illetve megtudom azt is csinálni, hogy lankadt állapotban hátrahúzom és ott tartom miközben merevedík, akkor teljes merevségében makk alatt van a fitymám. Ha rövid fék lenne gondolom ez nem lenne lehetséges. Nyílván az orvos jobban ért hozzá mint én, több ilyet látott de szeretnék biztosra menni. A korházba utalt be rövid fitymafék műtétre, de covid miatt plusz oltatlan vagyok emiatt korházba nem megyek. Magánklinikán szeretném megcsináltatni. Nem tudom, hogy ott "egyből nekiesnek" vagy újra vizsgálják-e? Van valami tuti tipp, ami alapján itthon is eldönthetem 100%-ra, hogy melyik gondal állok szemben?

2022. jan. 22. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Igaz, hogy még azt sem tudod rendesen leírni: urOlógus, de diagnosztizálni biztosan jobban tudsz, mint egy szakember...🤣
2022. jan. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. jan. 22. 23:23
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha magánklinikára mész, akkor nem kell a beutalót megmutatni és akkor nyilván meg fogják vizsgálni és megmondják mi lesz.
2022. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
A kettő gyakran együtt jár. A rövid fék következménye lehet a szűkület. A megrövidült fitymafék olyannyira húzza a bőrt a frenulum aljánál, hogy egy relatív szűkület alakulhat ki. Nem árt tudni, hogy ez még nem életveszélyes állapot, sőt, különösebben egészségügyi kockázatot jelent. Inkább esztétikai illetve “gyakorlati” problémák adódhatnak. Behatolásnál könnyen elszakadhat például.
2022. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

**Bocsánat, elírás az előzőben:

*egészségügyi kockázatot sem jelent

2022. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!