Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha egy férfi esetében látszóla...

Ha egy férfi esetében látszólag a női kopaszodás minta indult be, azt egy fodrász meg tudja állapítani ránézésre, kérésre? Vagy mindenképp orvos/szakember kell hozzá?

Figyelt kérdés
Már tizenévesen is eléggé vékony szálú hajam volt, meg fejtetőn hátul mindig is jobban látszódott az a kis fehér folt, most a 30 -as éveimben kezdett el picit látványosabb lenni az egész. Azt nem vettem észre, hogy homloknál kétoldalt jelentősen megritkult/visszahúzódott volna, max egy nagyon picit (de az is lehet csak beképzelem), de úgy tudom, az a korral természetesen jár kb. mindenkinél. Viszont az egész hajkorona, tehát fejtető, alapjaiban véve sokkal ritkásabbnak tűnik, de ez szerencsére még csak akkor látványos, ha zsíros a hajam, vagy ha sokat hordom a kapucnit télen. Egy fodrász meg tudja állapítani ránézésre, még korai fázisában, hogy ez milyen fajta kopaszodás? Tehát nekem a hajam mindenütt vékony szálú, nem csak fejtetőn, persze ott látványosabb, ott ritkásabb a haj természetesen, de ahogy néztem a képeket, a nők kezdenek így kopaszodni, ami elméletileg azt is jelenti, hogy teljes hajvesztés nem következik be, csak nagyon durván kiritkul a legvégén, öreg korban.

2022. febr. 14. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Jó fodrász meg tudja állapítani, de egyébként nekem a Revalid segített. 1 hónapig szedtem és visszaállt a hajhullás a normál mértékre.
2022. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az az érdekes, hogy nem tűnt fel, hogy jobban hullana a hajam. Hajmosás után, természetesen látok mindig pár hajszálat a kezemben, de az messze nem az, ami még sok lenne. Vagy csak én nem venném észre? Mindenütt ezt látom, hogy egy intő jel lehet (bár betegség, stressz is okozhatja tudom), meg ha homloknál kétoldalt elkezd visszahúzódni. Amennyit észrevettem, mintha picit lassabban nőne, mint korábban, ettül függetlenül ugyanolyan időközönként járok fodrászhoz.
2022. febr. 16. 05:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!