Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hízás vagy puffadás?

Hízás vagy puffadás?

Figyelt kérdés
25 éves 180 cm magas férfi vagyok és ezelőtt fél évvel sajnos munkahely miatt abba kellett hagynom a sportolást. Évek óta 74 kiló voltam, a heti 4 edzésnek köszönhetően amúgy izmos de nem kifejezetten szálkás, egy kis felesleg 1-2 kiló volt a hasamon, de nem igazán zavart mert amúgy lapos volt. Mióta nem járok edzeni a súlyom konkrétan semmit sem változott, viszont úgy látom hogy a hasam sokkal nagyobb lett, ha ülök rálóg az övemre, ezáltal pólók, ingek már nem mindegyik kényelmes. A puffadással mindig problémáim voltak, evés után hatalmasra nőtt a hasam korábban is, viszont most ezt valahogy máshogy érzem. Létezik, hogy ahogy veszítettem az izomtömegemből, pont ugyanannyi kiló felcsúszott és ezért stagnál a súlyom? Félre ne értsetek, tudom hogy nem edzettem, meg igazából borzalmasan is ettem kb augusztus óta, itt az a kérdés elsősorban, hogy hogyan nem híztam lényegében egy kilót sem miközben látható jelei vannak?

2022. márc. 1. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az izom nehezebb mint a zsír. Biztos hogy veszítettél az izomtömegből, a hasadra mint a férfiaknak általában pedig rakódott zsír.


Ha csak puffadás lenne, akkor valószínűleg feszes lenne a has, és tapintásra keményebb.


Kép segítene, de főleg ezt neked kellene érezni.

2022. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 DanielC ***** válasza:
Ha a puffadással mindig is problémáid voltak, akkor ez lehet pl. etelintolerancia (laktóz, glutén, fruktóz, stb.) föleg mert eves utan vannak problemaid. Probald meg 3-4 napig kihagyni a tejet es minden tejtermeket, ha nincs valtozas akkor nem laktozintolerancia.
2022. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!