Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Megállhat egy fiú a növésben...

Megállhat egy fiú a növésben amiatt, hogy iskola és egyéb programok miatt középiskolás korban 5-6-7 órákat alszik csak és mellette minden nap versenyszerűen sportol?

Figyelt kérdés

Egészségesen táplálkozik, csak az iskola stresszes, de az minden jó tanulóra igaz.

175 centi vagyok csak, de a szüleim alapján minimum 182-nek kéne lennem. Illettve van még valami esélyem nőni, vagy ott rontottam el?

20/F



2022. márc. 10. 02:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az öcsém már 180 fölött van és amikor ő ebben a korban volt, akkor távokatatás volt és mindig kb. 9 órákat aludt.
2022. márc. 10. 02:16
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Igen, lehet hozzá köze. De ez többnyire genetika. Az, hogy neked pont halmozottan magasabb növésűek a családtagjaid nem jelenti azt, hogy te is olyan magas leszel. (törpéknek is születik magas gyerekük) Ennyi idős korban meg már megvan általában az alapmagasság. De egyébként én is 175 cm magas vagyok. És engem is zavart, hogy lehetnék magasabb. De azért pont egy átlag magasságról beszélünk, nincs szégyellni való rajta, szóval nincs okom meg neked se rosszul érezni magad emiatt.
2022. márc. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai stressz a magasságot nem befolyásolja, ha így lenne, akkor nagyon sokan törpék lennének. A magasság alapvetően genetika, a 175 centi pedig totál átlagos magasság, semmi gond nincs vele, és az életeden sem változtatna semmit ha 182 centi lennél.


Az alvás főleg fiatal gyermekkorban szükséges a növekedéshez, 16 éves kor után már nem igazán nő az ember. Természetesen vannak kivételek, akik még 20 évesen is nőnek.


A sport ha nem hiszed túlzásba, akkor egészséges.


Az alváshiány viszont már gond. Ha most nem is érzed ennek a hatását, későbbiekben érezheted. A test alvás közben pihen meg, akkor regenerálódik. A kevés alvás memóriagondokhoz, de akár szívproblémákhoz is vezethet.

2022. márc. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

150 centi vagyok, anyukam 165, apukam 180.

A nagymamam volt 150 centi, a nagypapam 160, toluk orokoltem. A genetika ilyen jatek, nem torvenyszeru, hogy elered a szuleid magassagat.

2022. márc. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A kevés alvás lehet hatással a növekedésre, de valóban a genetika a meghatározóbb. Én inkább a sportra gondolok. Bár nem tudom, hogy mit sportolsz, de ha mindennap edzőteremben 100 kg-os súlyokat emelsz, akkor az okozza azt, hogy alacsonyabb vagy.


Ezeken felül a 175 cm teljesen normális 20 évesen. Van egy ismerősöm, aki 3 évvel fiatalabb nálam és már majdnem 190 cm, és a családjukban senki sem ilyen magas. Elképzelhető, hogy még fogsz nőni.

Én elsősorban a mindennaoos versenyszerű sportot hagynám abba. Még egyszer mondom, hogy nem tudom pontosan mit sportolsz, de a mindennapos erőltetés tönkre teszi az ízületeket, izmokat is. Mindenképpen hagyd a tested regenerálódni!

2022. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20 évesen miért hagyná abba a sportot már?
2022. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy hagyja abba, csak szerintem a mindennapos versenyszerű sport nem feltétlenül tesz jót a szervezetnek. Mindennap megerőlteti az ízületeit, izmait és nincs ideje a testének pihenni.
2022. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha normálisan csinálja valaki, akkor a mindennapos sport nem teszi tönkre.
2022. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nyilván mindennap fél óra futás nem csinál gondot, de pl. a mindennapos erősítések, súlyzózások már nem egészségesek. Túlzásba vinni nem szabad.
2022. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

189 centi vagyok, stresszről csak annyit, hogy 16 éves korom óta küzdök a magas vérnyomással és gyomorfekélyem is volt már...

A magasság nem matematikai képlet. Nincs olyan, hogy ennyinek meg annyinak KELL lenned, max nagyságrendileg lehet tippelni. Ebbe plusz vagy mínusz 7 cm szórás belefér sajnos vagy nem sajnos. Főleg, ha van a rokonságban alacsonyabb ember is (nők alkatát is örökölheted ilyen szempontból).

A sport az nem tudom, mi, de ha pl nagyon komoly testépítés és netán szerekkel is élsz, az azért okozhat problémát. De azért itt tényleg a nagyon intenzív mozgásról van szó.

2022. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!