Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez még így is helyrejöhet?...

Ez még így is helyrejöhet? 21/F , fitymaszűkület

Figyelt kérdés

Röviden annyi a sztori, hogy gyerekkoromban szűk volt vagy talán le volt tapadva a fitymám, bementünk a kórházba, ott felrántották. Azt mondták, hogy nem kell műteni, csak húzogatni kell rendszeresen, és akkor adtak egy szteroidos kenőcsöt amivel kenni kellett.


És amúgy húzogattuk, akkor még nem egyedül, segítséget is kaptam hozzá persze, mert még elég kicsi voltam.


Aztán utána magamnak húzogattam, már olyan 6-8 éves koromban a kádban, éreztem hogy kicsit szűk volt még az elején, de egyre inkább tágult napról napra, és egyre könnyebben jött fel. Aztán egyik nap feljött teljesen is, és én olyankor kicsit megijedtem tőle, mert még előtte nem húztam fel magamnak teljesen sosem. Kicsit attól ijedtem meg, hogy ahogy elengedtem, a fityma hátrahúzva maradt, és nem ment magától vissza. Nem mertem hozzányúlni, de aztán jöttek és simán visszahúzták nekem egy könnyű mozdulattal, szóval nem lett volna gond vele, ha nem ijedek meg. Viszont sajnos itt voltam kb 8-9 éves, és ezután már nem mertem magamnak húzogatni. Aztán ahogy nőttem, nem volt járatva a fitymám, így visszaszűkült, meg szerintem emiatt nem nőtt illetve tágult a fitymám a nemiszervemmel együtt. Így ezért is lett szerintem szűk. Sokáig nem foglalkoztam vele, igazából nem fájt, nem volt semmi gyulladás, meg hasonló, egyszerűen csak nem jött hátra, és nem is erőltettem nagyon, tisztítani is tudtam nagyjából, mert az eleje kicsit kint volt.


Persze mostmár sajnos bánom, hogy nem foglalkoztam vele, mert akkoriban nem tudtam, hogy más funkciója is van a fitymának például, ha aktív szexuális életet élsz. Szűk fitymával azért nem lehet a legkényelmesebben szexelni, mert folyamatosan bennem van a félelem, hogy nehogy elszakadjon esetleg egy hirtelenebb mozdulattól.


Aztán én sokáig azt hittem, hogy ezt már ilyenkor csak körülmetéléssel lehet megoldani, viszont nemrég jobban utánaolvastam a dolognak, és rájöttem, hogy csak egy kis részt távolítanak el a fitymából, persze mindez egyén függő. Ezért elhatároztam, hogy meg fogom csináltatni magánorvossal. És amióta elhatároztam, magamnak húzogattam többször is, és próbálgattam, hogy mennyire jön hátra. És igazából viszonylag rövid idő alatt rengeteget tágult, ahogy bejárattam a fitymámat. Nem jön még teljesen hátra, de nagyon régóta nem láttam ennyi részt a makkomból, mint amennyi most látszik. Ahogy felhúztam, mindig láttam, hogy egy részen van egy szűk gyűrű, és az az egyetlen szűk része igazából a fitymámnak, az nem engedi hátrajönni. És ahogy egyre többet húzogattam (nem túl erősen, de nem is túl gyengén) ez a szűk gyűrű is elkezdett egyre kevésbé szorítani és tágulni. És emiatt gondolkodtam el, hogy ezt vajon helyre lehet-e teljesen hozni azzal, ha folymatosan járatom, vagy inkább mindenképp érdemes lenne orvossal megcsináltatni.


Egyébként már ahogy tágult, teljesen lankadtan hátra is jönne nekem, mivel vérpéniszem van, és úgy nagyon kicsire össze tud menni, ha le van lankadva. De állva érzem, hogy még egyelőre esélytelen, viszont állva is rendkívüli haladás történt a kiindulási állapothoz képest, ami még engem is meglepett.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt mindenképp műtéttel kellene orvosolnom, vagy az is simán lehetséges, hogy teljesen kitágulhat a fitymám eleje?


Annyit még elmondanék, hogy a szűkületem több mint valószínű, hogy a növekedésből ered, nincs semmi bőrbetegségem, illetve csak a fitymám elején van egy szűkebb gyűrű, a többi része eléggé rugalmas a fitymámnak.


És ha valaki azt mondaná, hogy elég gáz, hogy csak ennyi idősen kezdtem el foglalkozni ezzel, annak csak üzenem, hogy tudom, hogy az és vállalom érte a felelősséget. Én is örülnék, ha már most nem kellene ezekkel foglalkoznom, de így alakult, sajnos régen tudatlan voltam.



2022. máj. 2. 14:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve annyit még hozzá tennék, hogy magamnak semmi hülyeséget nem akarok csinálni vele, csak ennyit csinálok, hogy tornáztatom fürdés közben, amit amúgy tisztítás és higénia miatt is célszerű csinálni. Illetve nem erőltetem túlzottan egyáltalán. És orvoshoz is mindenképp el akarok menni majd vele, csak még azzal várnom kell nyárig.
2022. máj. 2. 14:22
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Te soha életedben nem vetted még ki??
2022. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
>>2 Gondolom verésre gondoltál. Ahhoz, hogy kiverd, nem kell a fitymát hátrahúzni. És De, rengeteget vertem. volt hogy egésznap :D
2022. máj. 2. 14:32
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Túl sokat agyalsz rajta. Menj el és csináltasd meg. Pár tízezer forintért életed végéig olyan lesz, amilyenre akarod. Tornáztathatod persze és lazíthatod, de mindig problémás marad. Tudd le most és soha többé nem lesz gondod.

Jól olvastad, van teljes körülmetélés is, de tudnak rajta csak lazítani is.

2022. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
>>4 Igazad van. Mondjuk azóta lehet kicsit felmentek az árak, mert most a legtöbb helyen kb 160 ezer forinttól kezdődik egy ilyen műtét ára, plusz még az előzetes vizsgálatok ára, stb. viszont inkább ráköltöm a pénzt, állami egészségügyben semmiképp sem akarnám megcsináltatni.
2022. máj. 2. 14:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt mindenképp műtéttel kellene orvosolnom, vagy az is simán lehetséges, hogy teljesen kitágulhat a fitymám eleje?"


Mint ahogy tapasztaltad is, gyakorlatokkal helyrejöhet. Nem biztos, hogy feltétlen szükséges az a műtét. Ha továbbra is kenőcsözéssel (pl.: balea körömvirág, balea Vazelin) egybekötött gyakorlatokat végzel, akár helyre is jöhet nyárra.


[link]


[link]

2022. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
21 éves korban már kicsit késői a dolog, ugyanis ha még soha senki nem látta a sulcus coronariust (a makk alatt körbefutó árkot), akkor még az is lehetséges, hogy még mindig van összetapadás a fityma és makk között. Ilyenkor az is lényeges, hogy a fitymafék mennyire rövid, mert a szükséges sebészi beavatkozás egészét részleteiben módosíthatja. Legjobb lenne egy előzetes orvosi felmérés.
2022. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
>>7 Mivel régen teljesen feljött, így akkor fixen nem volt már letapadva. Illetve nem tudom, hogy azt mennyire érezni ha le van tapadva, de a fitymám mindenhol könnyen mozog, csak az első gyűrű nem engedi ezt az egészet hátrahúzni. Azt nem tudom, hogy utólag letapadhat-e ha már egyszer nem volt letapadva és kisebb koromban feljött. De persze az orvos tudja majd megmondani a teljes körképet
2022. máj. 2. 16:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem szűkületem volt évekig szenvedtem vele de nekem lankadtan teljesen hátrajött, mereven csak nagyon nagyon nehezen. 17 éves koromig húztam mire rávettem magam, hogy orvoshoz menjek de olyan 14 éves koromtól tornáztattam huzogattam mereven hátra de nem tágult. Nem kellet telejsen metélni még eltávolítani sem csak egy bemetszést csináltak összevarták aztán nyitottabb lett a fityma. Egy ideig még szűkös volt mereven de aztán az elmúlt.


Viszont ahogy olvasom neked lankadtan is problémáid vannak, úgy sem megy telejsen hátra ott már lehet nagyobb beavatkozásra lesz szükség.

Az a gyűrű amit elmegetsz az a makkod alsó része ami szélesebb ezért nem engedi a bőrt visszahúzni.

A makk alatt gyűlik össze a legtöbb mocsok, szmegma meg minden ott kellene a leginkább mosni de neked oda már felsem húzódik a bőr.

Itt nem kérdés, hogy menned kelle orvoshoz... Már rég menned kellet volna.

2022. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
>>9 Ebben egyet értek veled, hogy rég mennem kellett volna. egyébként nem a makkom alsó részére gondolok a gyűrű alatt. Hanem a fityma elejére gondolok, amit ha hátrafelé húzok, látni hogy szűk még. ezt értettem csak gyűrű alatt, nehéz volt megfogalmaznom kicsit.
2022. máj. 2. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!