Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez még így is helyrejöhet?...

Ez még így is helyrejöhet? 21/F , fitymaszűkület

Figyelt kérdés

Röviden annyi a sztori, hogy gyerekkoromban szűk volt vagy talán le volt tapadva a fitymám, bementünk a kórházba, ott felrántották. Azt mondták, hogy nem kell műteni, csak húzogatni kell rendszeresen, és akkor adtak egy szteroidos kenőcsöt amivel kenni kellett.


És amúgy húzogattuk, akkor még nem egyedül, segítséget is kaptam hozzá persze, mert még elég kicsi voltam.


Aztán utána magamnak húzogattam, már olyan 6-8 éves koromban a kádban, éreztem hogy kicsit szűk volt még az elején, de egyre inkább tágult napról napra, és egyre könnyebben jött fel. Aztán egyik nap feljött teljesen is, és én olyankor kicsit megijedtem tőle, mert még előtte nem húztam fel magamnak teljesen sosem. Kicsit attól ijedtem meg, hogy ahogy elengedtem, a fityma hátrahúzva maradt, és nem ment magától vissza. Nem mertem hozzányúlni, de aztán jöttek és simán visszahúzták nekem egy könnyű mozdulattal, szóval nem lett volna gond vele, ha nem ijedek meg. Viszont sajnos itt voltam kb 8-9 éves, és ezután már nem mertem magamnak húzogatni. Aztán ahogy nőttem, nem volt járatva a fitymám, így visszaszűkült, meg szerintem emiatt nem nőtt illetve tágult a fitymám a nemiszervemmel együtt. Így ezért is lett szerintem szűk. Sokáig nem foglalkoztam vele, igazából nem fájt, nem volt semmi gyulladás, meg hasonló, egyszerűen csak nem jött hátra, és nem is erőltettem nagyon, tisztítani is tudtam nagyjából, mert az eleje kicsit kint volt.


Persze mostmár sajnos bánom, hogy nem foglalkoztam vele, mert akkoriban nem tudtam, hogy más funkciója is van a fitymának például, ha aktív szexuális életet élsz. Szűk fitymával azért nem lehet a legkényelmesebben szexelni, mert folyamatosan bennem van a félelem, hogy nehogy elszakadjon esetleg egy hirtelenebb mozdulattól.


Aztán én sokáig azt hittem, hogy ezt már ilyenkor csak körülmetéléssel lehet megoldani, viszont nemrég jobban utánaolvastam a dolognak, és rájöttem, hogy csak egy kis részt távolítanak el a fitymából, persze mindez egyén függő. Ezért elhatároztam, hogy meg fogom csináltatni magánorvossal. És amióta elhatároztam, magamnak húzogattam többször is, és próbálgattam, hogy mennyire jön hátra. És igazából viszonylag rövid idő alatt rengeteget tágult, ahogy bejárattam a fitymámat. Nem jön még teljesen hátra, de nagyon régóta nem láttam ennyi részt a makkomból, mint amennyi most látszik. Ahogy felhúztam, mindig láttam, hogy egy részen van egy szűk gyűrű, és az az egyetlen szűk része igazából a fitymámnak, az nem engedi hátrajönni. És ahogy egyre többet húzogattam (nem túl erősen, de nem is túl gyengén) ez a szűk gyűrű is elkezdett egyre kevésbé szorítani és tágulni. És emiatt gondolkodtam el, hogy ezt vajon helyre lehet-e teljesen hozni azzal, ha folymatosan járatom, vagy inkább mindenképp érdemes lenne orvossal megcsináltatni.


Egyébként már ahogy tágult, teljesen lankadtan hátra is jönne nekem, mivel vérpéniszem van, és úgy nagyon kicsire össze tud menni, ha le van lankadva. De állva érzem, hogy még egyelőre esélytelen, viszont állva is rendkívüli haladás történt a kiindulási állapothoz képest, ami még engem is meglepett.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt mindenképp műtéttel kellene orvosolnom, vagy az is simán lehetséges, hogy teljesen kitágulhat a fitymám eleje?


Annyit még elmondanék, hogy a szűkületem több mint valószínű, hogy a növekedésből ered, nincs semmi bőrbetegségem, illetve csak a fitymám elején van egy szűkebb gyűrű, a többi része eléggé rugalmas a fitymámnak.


És ha valaki azt mondaná, hogy elég gáz, hogy csak ennyi idősen kezdtem el foglalkozni ezzel, annak csak üzenem, hogy tudom, hogy az és vállalom érte a felelősséget. Én is örülnék, ha már most nem kellene ezekkel foglalkoznom, de így alakult, sajnos régen tudatlan voltam.



2022. máj. 2. 14:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
64%
Ugyan ebben a helyzetben voltam mint te és én 20 éves koromra szabadultam meg tőle. Én így utolag csak azt bénom, hogy nem mentem el hamarabb dokihoz, DE nem bánom hogy nem műtöttek meg. Lehet hülyeség de én szeretem hogy van fitymám, és nem qkarnám metéltetni magam. Szóval menj el dokihoz, kérd ki q véleményét ill. kérj szteroidos krémet, mert az egyérteomü, hogy nem lehetetlen hogy kinyújtsd teljesen. Én most 31 éves vagyok, 10 éve nem volt problémám ezzel, sikerült qnno teljesen kinyujtsni, simán meg, hétra előre, a nincs gond szex közben. És senki meg nem mondaná hogy 20 éves koromig szükületem volt! Szóval doki, de ne engedd hogy rögtön daraboljanak, ha nem válik be még akkor is ott a műtüt lehetösége, de ha már rögtön mütenek, akkor azt már vissza nem tudod csinálni.
2022. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Tizenévesen fitymaszűkületem volt, biztos gyerekként is vagy nem tudom, de tizenévesen kezdett zavarni, mert a testvérem meg körül van metélve és nekem nem úgy nézett ki olvastam róla, rájöttem, szűkületem volt.

Évekig mosogattam zuhany alatt, belőttem a vizet, összefogtam a fityma nyílását, körbezubogtattam a vizet, fültisztító pálcikával benyúltam és a makkom alatt is kitakarítottam. Tehát tisztítani tudtam, csak hárrahúzni nem egyáltalán.


Aztán elkezdtem a maszturbálást, akkor elkezdtem tágítani, néha berepedt, akkor fájt a fitymám széle. Anyám egészségügyben dolgozott, hozott valami krémet, azzal kenegettem. És tágítottam, vertem, tornáztattam naponta. Nyilván tizenévesen úgyis a farkával van elfoglalva minden fiú, így ez nagyszerűen beilleszkedett a napi rutinomba. Alkalmanként felrepedt, de alkohollal lefertőzlenítettem és kenegettem a krémmel. Végül megoldódott, kitágult, hátra tudtam húzni.

Rettenetesen féltem a műtéttől, szégyelltem is, lehet nem kellett volna, erről senki se tehet. Mondjuk én a fogorvostól is féltem és ott is szégyelltem magam, hogy voltak lyukas fogaim.


Szóval nem kell mindig műteni, de ha anyagilag ez neked nem teher, meg ki vagy békülve azzal, hogy visszafordíthatatlan változást csinálnak rajtad, akkor hajrá.

2022. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!