Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológus tapasztalatok?

Urológus tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Évek óta küszködök merevedési zavarral, érzéketlen pénisszel, de a szégyenérzet sokkal erősebb volt bennem, illetve a rettegés attól, hogy majd szúrkálnom kell tűvel, vagy meg kell műteni, ezért inkább csendben szenvedek,ugyanakkor érzem, hogy ez nem mehet így örökké. Nem megnyugtató szavakat keresek, csak tapasztalatokat, hogy történik egy kezelés stb. Női asszisztens mit csinál stb. nekem szerencsére az orvosi rendelők, kórházak mindig ismeretlen területek számomra már legalább 10 éve. A problémámról is szégyellek beszélni..

2022. máj. 25. 10:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én ezeket mind megértem, csak sajnos nem az a tapasztalat, hogy 3 hét alatt megszűnnek a panaszok általában. A merevedési elégtelenség pedig az esetek döntő-döntő többségében nem gyógyítható, csak kezelhető, ez alól gyakorlatilag csak a tisztán pszichés esetek és néhány krónikus prosztatagyulladással küzdő férfi jelent kivételt, de távolról sem mindenki közülük sem és sokszor ehhez náluk is hosszabb kezelés szükséges. Az, hogy vizsgáljuk ki a merevedési zavart (nagylaborra, hormonvizsgálatra tényleg el kell menni, ill. bizonyos esetekben kardiológiára) és gyógyítsuk meg, szép gondolat és sokan szeretnék ha ez így lenne, de a mindennapi realitás (mint írtam néhány kivétellel) nem ez. Plusz általában az akár átmeneti (a szerencsésebbeknél) gyógyszeres kezelés jobbat tesz a férfi önbizalmának, mint várakozni (pláne, hogy mint írtam legtöbbször nincs mire várni, úgy is tartós problémával áll szemben a döntő többség).

Az antibiotikum terápia tenyésztés nélkül megosztó téma, inkább ellene vagyok én is, de a szakma egy része (talán többsége?) megpróbál egy 2 hetes AB kezelést még negatív tenyésztés esetén is. A tapasztalatok szerint ez nem gyógyítja meg a betegeket, de a betegek 50%-nak enyhülnek tőle a panaszai enyhe-mérsékelt mértékben. Az ondó tenyésztés teljesen felesleges és sokszor tévútra vivő diagnosztikai vizsgálat, mivel a minta rengeteg módon szennyeződhet és így gyakran felesleges AB kúrák követik a pozitív ondó tenyészt, amivel akár rontani is lehet a helyzeten (fluorokinolonok mellékhatásai).

2022. máj. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#11 Jól gondolom, hogy urológus vagy? Ha igen, akkor megkérdezhetem, hogy mik a tapasztalataid a gyerekvállalással kapcsolatban prosztatagyulladás esetén?


Amúgy köszönöm a válaszodat, bőven kielégítő, valószínűleg én reagáltam túl a dolgot, de teljesen megviselt a betegség. Fizikailag és mentálisan is. A merevedési zavar nálam abban jelentkezett, hogy volt erekcióm, de inger nélkül gyorsan lelankadtam. Így a feleségemmel úgy döntöttünk, hogy türelmesek leszünk, egyelőre nem próbálkozunk potencianövelővel. Szerencsére nagyon támogatott a párom, mert ha nem így lett volna, nem biztos, hogy még élnék. Amikor minden fájt és minden rossz volt, a legkisebb gondom a nemi élet volt. Bevallom, annyira el voltam keseredve, hogy hazafelé már a fákat nézegettem, hogy melyiknek hajtok neki, ha nem javul a dolog rövid időn belül. Mert az úgy minden volt, csak élet nem.

2022. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem kell aggódnod, mert ez is csak egy szakterület. A szex pedig ha nem is létszükséglet, de része az életnek. Szóval nem kell szégyenkezni, mert naponta néz betegeket és hidd el, nogy neki csak darab-darab. Mármint nem úgy, hiszen vigyázni fog rád és tudása legjavát nyújtani.


Nekem fitymagondjaim voltak. Kettesben voltunk, elmondtam, majd megmutattam a problémát. Megfogdosta, meghúzgálta, megnézegette, aztán már másnapra kaptam is időpontot körülmetélésre végleges megoldásként.

2022. máj. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Női asszisztens mit csinál stb."

A női asszisztens (magyarul asszisztensnő) ül a számítógép előtt, és pötyögi, amit a doki diktál neki a vizsgálat alatt. Ha nem pötyög, akkor pedig diszkréten nézi, ahogy a doki a golyóidat nyomkodja.

2022. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%
Az asszisztensnőt annyira érdeklik a te golyóid, mint egy informatikust az egéralátét mintája.
2022. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#11 vagyok, 1 év sikertelen próbálkozás után indokolt meddőségi kivizsgálás megindítása, ami a pár férfi tagja esetében andrológiai szakrendelés felkeresését jelenti. Sajnos ennél sokkal többet férfimeddőség témához nem tudok, ill. szeretnék hozzátenni, nem vagyok andrológus, ezt pedig szükség esetén rájuk kell bízni.
2022. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16 Köszönöm a választ! Arra esetleg tudnál válaszolni, hogy mekkora az esélye annak, hogy gyulladásból daganatos megbetegedés lesz?
2022. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A krónikus prosztatagyulladás nem növeli a prosztatarák kockázatát.
2022. máj. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm még egyszer!
2022. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!