Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tehetek ha nagyon érzékeny...

Mit tehetek ha nagyon érzékeny a bőröm az intim területen? Olyannyira hogy emiatt csak bő szárú alsót tud hordani? Vannak sorstársaim? Részletezem a leírásban.

Figyelt kérdés

Nagyon érzékeny a bőröm odalent. A saját szőrzetem irritálja. Akkor is ha dzsumbujra meghagyom, akkor is ha tirmmelem vagy alaposan leborotválom.

Elkezdtem lézeres szőrtelenítésre járni. Már kezd eltűnni az intim szőrzet és ahol nincsen ott egyáltalán nem is viszket.

A gond csak az hogy a heréket nem csinálják meg (az nem biztonságos). Persze sokat segít ha a szeméremdomb és a környéke nem lesz már érzékeny. Abban biztos vagyok hogy ahol eltűnik a szőrzet ott nem lesz probléma, már most is sokkal jobb hogy gyengült a szőrzet. A heréken viszont marad a szőr.

Azért is probléma ez, mert bő szárú alsógatyában nem tudok sportolni, biciklizni, futni, kondizni, jógázni, nyújtani. A heréim nagyon lógnak és folyamaosan útban vannak. Összenyomom a lábammal, ráülök. Már voltam urológián és egészségesek. Sokan vannak hasonló helyzetben. Ők egyszerűen jól tartó alsóban járnak, de ez nekem nem megy. Pedig 100% pamut minőségi cuccokat próbáltam (trunk boxer, fecske).

Sok bőrgyógyásznál jártam és a szőrtelenítésen kívül nem sok mindent tudtak javasolni.

Több mint 10 éve mikor kezdtem kamaszodni még bő alsóban is folyamatosan viszketett, égetett a bőröm. A testszőrzet irritálta. Még aludni sem tudtam tőle évekig. Aztán ez enyhült de nem múlt. Akkor egyáltalán nem tudtak mit mondani a bőrgyógyászok.

Már millió helyen jártam, millió kencét, bőrlágyítót és hasonlót próbáltam. Egyszer próbáltam egy szőrtelenítő krémet, a szőrt nem szedte le de a bőröm marta.

Most épp a szuszpenzoron gondolkodom. Az tartja a herét, de nem feszül neki mint a feszesebb boxerek vagy fecskék.

Van valamilyen módja amivel biztonságosan szőrteleníteni lehet a heréket is? Sajnos a lézeres kezellés erre nem alkalmas. Lehet epillálnom vagy gyantáznom kéne? Lehet van valami megoldás amire eddig nem gonoltam?

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi lehet a megoldás? Most pl. direkt feszes (nem túl feszes) boxerben írom ezt a kérdést, hátha hozzászokom. Nem is nagyon tudok koncentrálni mert viszket a zacsi rendesen. :-S


2022. jún. 6. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A Below the belt "odalentre" való izzadásgátlóját próbáltad már?
2022. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tibbet. Valamilyen szőrlágyító, izzadásgátló intim cuccot próbáltam de nem ezt. Még utánanézek. Igazándiból nem az izzadással van a baj hanem hogy hozzászorítja az alsó a szőrzetet a bőrömhöz. Még akkor is ha leborotváltam előtte. A bőrön belül még egy pinduri tüske megmarad a szőrzetből és az szúrja a zacsim.
2022. jún. 6. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hintőporozni próbáltad?
2022. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3: Köszi, igen. Minden nap borotválom a területet, utána Eucerin bőrnyugtató krém, végül DM-es babáknak éjszakára gyártott hintópor. Ez a 3-as kombó sokat segít, de még így sem az igazi.
2022. jún. 6. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A napi borotválás egyátalán nem tesz jót a bőrnek.
2022. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5: Lehet de ha nem csinálom akkor egy nap után nagyon szúr a kis rövid szőrzet. Elviselhetetlen. Ha leborotválom jobb.

Köszi hogy próbáltok segíteni, de úgy tűnik ez egy elég specifikus probléma. Sorstársak nélkül kell megoldanom. :-D

Most nézem hogy IPL-en van ahol herék végleges szőrtelenítését is vállalják. Idáig úgy tudtam ezt nem lehet. Lehet megvan a megoldás. :-)

2022. jún. 6. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!