Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fitymafék műtét előtt/ut...

Rövid fitymafék műtét előtt/után mennyi ideig érdemes tartózkodni az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Sima rövid fitymafék átvágás lesz, az orvos azt mondta hogy egy 5 perces kis műtét, kb. 1 hét alatt begyógyul. Előre leszögezném, hogy nem vagyok egy nagyivó hogy ne bírnám ki vagy bármi ilyesmi, csak sikerült úgy időpontot kapni a műtétre(nem akartam halogatni semmiképp), hogy pont a születésnapom utáni napon lesz. Haveroknak pl. nem számolok be erről nyilván és erről jutott eszembe hogy fura lesz nekik hogy nem akarok inni biztos terveztek valami kisebb italozást velem és akkor így jutottam el a kérdéshez hogy mennyit kellene előtte/utána várni mindenképp?

Tudom hogy az orvostól kellett volna megkérdezni, de hirtelen ott eszembe se jutott illetve nem is szivesen kérdezném meg nehogy azt higgye hogy az fontosabb nekem (ami amúgy nem!)


2022. jún. 9. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:

A megfelelő sebgyógyulást nem segíti az alkohol, mivel szárító hatása van.

Továbbá véralvadásgátló és értágító, szóval 3-4 napig tuti egy kortyot sem innék a műtét után, műtét előtt pedig 2-3 nappal.

2022. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!