Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elocom 0.1% kenőcs fitymaszűkü...

Elocom 0.1% kenőcs fitymaszűkületre?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 24 éves férfi vagyok és fitymaszűkület alakult ki nálam. Voltam urulógusnál aki azt mondta hogy ez enyhe, mivel hátrahúzható. Nyílván merevedés közben zavaró, és kellemetlen. Azt ajánlotta ne ugorjak bele egy műtétbe, inkább próbáljam ki a kenőcsöt. Több helyen is olvastam hogy ezt írták fel illetve használták is sikerrel, viszont a betegtájékoztató szerint nemiszervek környékén nem lehetne alkalmazni. Használta-e itt valaki felnőtt korban ilyen problémára? Ha igen, mik a tapasztalatok?

2022. aug. 14. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Serdülőknek való ez.Ők még reménykedhetnek.
2022. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az elocom szteroid, valójában gyulladást csökkent. Persze nem lehet használni olyan helyeken ahol vékonyabb a nyálkahártya vagy vékony a bőr fedőréteg, de pl. végbél irritációra is alkalmazható,ez inkább csak arra vonatkozik, hogy rendszeresen ne használd, vagy pl. ne használd szexuális dolgokra. Ugyanez van a Canestennel is, azt sem lehet, de mégis arra is való. Nem tudom nálad erre használ-e, ha már felírta, akkor próbáld ki, de ez annyi idő alatt úgysem fog rendeződni amíg az elfogy.
2022. aug. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ekcéma miatt kaptam flucinár krémet erre a területre, igaz nekem a péniszem tövénél és az oldalán volt/van. Nem igaz másra irták fel, de ugyan az a terület és azon kívül hogy elmulasztja a tüneteket nem okozott eddig semmi elváltozást.

Szerintem ne aggódj, az orvos tudja a dolgát, ezért irta fel. Amugy is ha enyhe szükületed van akkor nem fog sokáig kelleni, de ha nem vagy biztos a dologban, akkor rákérdezhetsz a dokinál. Amugy is mondani szokták, hogy kérdezze meg kezelőorvosát.

2022. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia, ha kis mértékű a szűkület, akkor valamennyit használni fog. Nekem is ez volt. A bőrt elvékonyítja, így picit “megnyúlik tőle”. Nekem gyulladás volt a fitymám egyik oldalán emiatt alakult ki a szűkület. 2 hétig szabad csak használni. Azóta azon a helyen ahol használtam az elocomot sokkal rugalmasabb a bőr mint a másik oldalon.
2022. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül kipróbáltad, kérdező? Használt? Nekem is felírta az urológus, de a bőrgyógyász meg azt mondta, hogy nemi szervekre nem szabad kenni az Elocomot... :D
2023. júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!