Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egészséges átlagos aktivitású...

Egészséges átlagos aktivitású európai férfinél a lábszárcsont 30 év felet merőleges ütésre mennyit bírhat?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha egy kettő kilós súly ráesik egy méter magasságból, és nem a légyészt éri, hanem a csonot pont a felénél, miközben a boka és a térd izületnél fel van támasztva, mennyi esély lehet a törésre? Létezik ilyesmire tól-ig adat vagy statisztika?


Olyanról már hallottam, hogy huzó - nyomó szilárdsága úgy 350-500 kg körül van, de ugye az hosszirányba értendő, utána szakad össze.


Keresztirányú terhelési adat létezhet?



2022. okt. 17. 20:10
 1/5 A kérdező kommentje:

"nem a légyészt éri, hanem a csonot pont "


* Nem a lágyrészt éri, hanem a csontot pont

2022. okt. 17. 20:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Google: "lábszárcsont nyírószilárdsága" és van több tanulmány, cikk ami ezzel a kérdéssel részletesen foglalkozik. Amiket most találtam adatok 50-80 N/mm2 értékeket adnak meg.
2022. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az kb kg-ba mit jelenthet?

Mert ugye itt ütésről, nem nyírásról van szó, szerintem más a dinamikája a dolognak, már ha a lendületet nézzük.

2022. okt. 17. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából hasonló lehet az ütőmunka esetén. De végig kell olvasni ha fenti kereső kifejezést beírod az első oldal közepe táján van 3 tanulmány ami ezzel foglalkozik.
2022. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván más a dinamikája, és már az js rengeteget számít, hogy van alátámasztva, hogy van-e rajtad nadrág, a súly vasbol, fából van, esetleg puhább bevonattal, stb...

Ezt így nem lehet megmondani.

2022. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!