Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Aki HIV pozitív, mikor kezdtek...

Aki HIV pozitív, mikor kezdtek el az első tünetek jelentkezni?

Figyelt kérdés

Nekem a kockázatos aktus után 9 nappal torokgyulladasom van és nyirok csomó a fülemnel (ami gondolom lehet a torokgyulladas miatt is). Elképzelheto hogy ilyen hamar jelentkezzenek a tünetek mert valahol azt olvastam minimum 2 hét kell az ilyen jelekhez.

Előre is köszönöm a segítséget.



2022. nov. 1. 21:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9, #7:


A HIV fertőzésre a passzív (=befogadó) félnek van nagyobb esélye.

[link]


"A nők fogékonyabbak a fertőzésre, mivel a sperma mennyisége miatt több víruspartikulum kerül az érintett egyénbe..."


És nyilván ennek analógiája miatt, egy homoszexuális befogadó félnél is ez a helyzet.


A válaszolónak:

1-3 hét múlva (de nem minden esetben) jelentkezhetnek influenza szerű tünetek.


De mindenképp menj el az esetet követően 1, és esetéeg kontrolléként egy 3 hónappal későbbi tesztre. Anonym AIDS szűrés (15 perc alatt eredmény), 3000 Ft a Karolnia úton. Semmit nem kérdeznek, jófejek.


Tudom már neked nem segít... de hátha más is olvassa, és neki igen:

Még lehetséges fertőzés esetén is van egy utolós mentsvár:

HIV PEP kezelés. Szent László kórházban. De 24 órán belül, legkésőbb 72 órán belül el kell kezdeni szedni a HIV ellenes gyógyszert. NEM LEHET KÉSLEKEDNI!!! 99%-ban nem alakul ki a HIV ha mégis fertőződött valaki. EZ egy 30 napos HIV gyógyszer kúra. Két gyógyszert írnak föl (napi 3 szem). De 260 ezer Ft, mert nem támogatják.


Én ma vagyok az első napon túl....

2023. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 voltam, javítanék... mert pontosabban utámaolvastam.

A HIV PEP 80% (van ahol 90%-et írnak) hatékonyságú, nem 99% ahogy írtam. Mielőtt nagyon elbízná magát valaki. Sajnos PEP kezelés ellenére is kialakulhat a HIV. A gumi hatékonyabb és olcsóbb.

2023. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A Jánosba is mehet ha nem akar annyit várni, mennyi is ott az ablak, 2 hét?
2023. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A Karolina úton 7 hét után voltam HIV gyorsteszten, negatív lett. Ott nekem azt mondták hogy ennyi idő után a negatív eredmény az 100%, a gyorsteszt is. A pozitív nem 100% gyorsteszt esetében,de a negatív az igen.

Remélem hogy valóban úgy van.

2023. jan. 6. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!