Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kinek hány éves koráig ellenőr...

Kinek hány éves koráig ellenőrizték néha, hogy hátra tudja-e húzni rendesen a fitymáját és, hogy meg van e mosva rendesen?

Figyelt kérdés
2022. nov. 26. 12:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

most írtam ki először ilyen kérdést.

És azért, mert elképedtem itt a gyk-n hány válaszolónak kell ellenőrizni a tizenéves gyerekeit, hogy hátra tudják e húzni meg hány fitymaszűkületes kérdés van.

Nem tudom egy szülő mit nem tud megtanítani ezen a gyereknek.

Nekem 8 éves korom után rá se kérdeztek és mindig megmostam.

2022. nov. 26. 12:28
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem is igazán azt kell ellenőrizni, hogy megmossa e a kukiját, hanem azt, hogy hátrahúzható e a fitymája. Ha könnyen hátrahúzható nagy valószínűséggel meg is mossa rendesen. Két fiam van és apaként kb 14 éves korukig néha rákérdeztem, és volt, hogy amikor fürödtek rá is néztem, hogy rendesen hátra tudják e húzni. Tudom sokakat ez megbotránkoztat, a gyerekek cikisnek tartják, de ha minden szülő igy tenne nem írogatnának ide a tizenéves fiúk, hogy mit csináljanak mert nem tudják hátrahúzni. Ugyanis a szülő minden tekintetben felelős a gyermeke egészségéért. És a fityma hátrahúzhatósága is ide tartozik.
2022. nov. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

kb amíg hátra húzhatóvá nem vált teljesen.

Iskola első pár évében.

2022. nov. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Fiamnál és unokámnál is 3-4 éves korukig ellenőriztem, utána figyelmeztettem őket a művelet rendszeres elvégzésére. Nincs is ilyen gond náluk.
2022. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kettes válaszolóval teljesen egyet értek, mégha esetleg a 14 éves kor talán túlzó lehet.
2022. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Én is teljesen egyet értek a kettes válaszolóval. A 14 éves kor talán az, ameddig ellenőrizni kell.


Ha minden nap ellenőrzi a szülő (inkább apa, mégis csak férfi dolog) akkor szinte kizárt, hogy letapadjon.


Ha nem nézi a szülő, akkor - jobb esetben - évente egyszer néz rá az iskolaorvos, ami nem elég.

2022. nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó apa vagy 2 tényleg ritka
2022. nov. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 12/13 éves korig ellenőrizték. Mivel természetes volt, igy annyira nem volt ciki, hogy vészes legyen a dolog.
2022. nov. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem nézték. Aztán 8 éves koromban elvesztettem anyám, apámnak meg lett enélkül is elég gondja.
2022. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Felsős kor elején nézték még. Kb 11 és 12 között lehettem.
2023. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!