Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jó dolog ellenőrizni a fiunkná...

Jó dolog ellenőrizni a fiunknál, hogy minden nap megmosta -e rendesen, tehát felhúzta e a bőrt ott?

Figyelt kérdés
Most 4 éves, és ezt a tanácsot kaptam.
2014. jan. 4. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen még bőven. Prűd akkor lesz a gyerek, ha beleneveled, ilyenkor még nincs bennük szégyen, és nem is szabad, hogy legyen. De ne számon kérően, hanem játékosan ellenőrizd, és csak ameddig kell, hogy biztosan rutinná váljon.
2014. jan. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már korábban kellett volna, ez hozzátartozik az elemi és normális férfi-fiú higiéniához.
2014. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen még nyugodtan ellenőrizheted, mert még nem hozod vele zavarba. Az a legjobb, ha minél hamarabb megtanulja, hogy ez is beletartozik a "mindennapi rutinba", így később kisebb eséllyel fogja elhanyagolni.
2014. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
persze jó dolog még kicsi,jobb látni hogy biztosan helyesen csinálja e,a másik meg hogy még nem szégyenlős,elve a hajmosásnál is segíteni kell neki.Lehet bíztatni is hogy jaj de ügyes voltál,mint a nagyfiúk.Idővel meg már mire suliba megy úgy sem lesz ellenőrzésre szükség csak jobb lesz megkérdezni hogy megmosta e helyesen,hátra tudja teljesen húzni a fitymáját ilyesmik.
2014. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az a gond csak ezzel, hogy mikor megkérdezem, eltakarja, meg nem akarja megmondani. Így meg kétesélyes..
2014. jan. 4. 21:01
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak oka van ha takarja ,és megmondani sem akarja .

Ez már szűkület gyanús,hisz a hátrahuzása fájdalmat jelent számára .Vagy esetleg le is van tapadva neki.Egy biztos,ő nem a szégyenlőség miatt takarja .Ez még benn nem alakult ki .Valami a háttérbe van .Csak óvatosan kezelni ezt az ügyet .Be kell cserkészni a fiút.Erőszak esetén többet soha nem mutatja meg .Egy életre bent marad ez.

2014. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mégis hogy vegyem rá? tudom, hogy könnyű lenne, de nem akarom erőszakkal.
2014. jan. 4. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, ez érdekes. Ebben a korban tényleg nem szégyenlősek még ennyire a fiúk. Nekem 4 évesen fel sem merült ez a probléma, mert szülők segítettek még a fürdésnél és egyszerűen "természetes" volt, hogy ahogy a hátam megmossák úgy a fütykösömet is megmossák. Sulis korban jött el az ideje, hogy folyamatosan rákérdeztek, de már természetes volt hogy magam végeztem ezt a nagyon fontos műveletet.

Kitől jött a jó tanács, ha megkérdezhetem? Ovis korban az óvoda orvos elvileg meg fogja (vagyis kellene) vizsgálni, hogy minden rendben van e fütyivel. Nem onnan jött a tanács?

Minden esetre minél tovább tart az ellenőrzés, annál biztosabb, hogy nem lesz gond. Sok olyan esetet írnak itt a GyK-n is, hogy kiskorban minden rendben volt, de aztán "elfeledkeztek" a húzogatásról és serdülő korig visszatapadt és/vagy szűkült a bőröcske. 4 évesen még nagyon abban a korban van, hogy ellenőrizni kell neki minden nap.

2014. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól sejtem, hogy te az anyuka vagy? Az apuka nem tudna besegíteni?
2014. jan. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök fura,nekem anyuék simán bevezették azzal a szöveggel hogy a nagyfiúk megmossák maguk és próbáltam én mosni és ment is,utánoztam hogyan is kell,mert megmutatták ameddig kellet segítettek is,aztán már csak nézték hogy jól csinálom és mire suliba mentem már nem kellet ellenőrizgetni,de a fürdés előtt mindig úgy kezdtük hogy mosam meg mindenhol magam szappannal utána lehet játszani.Már 4 éves korom előtt is mosták.
2014. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!