Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az baj ha fiamnak 26-os a...

Az baj ha fiamnak 26-os a testzsír %-a?14 éves,180 cm és 77 kg.Azon kívül,hogy az iskolában edző terembe jár mást nem sportol,nyílván még a testnevelés órákon kívül.Erről beszélgettünk egy ideje és nem tudtuk eldönteni,hogy kinek van igaza

Figyelt kérdés
Ezért szeretném a ti véleményeteket kérdezni

2023. jan. 8. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez teljesen átlagos. Mit szeretnél vele csinálni?
2023. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

14 évesen szerintem sok a 26%.

de ezt a 26%-ot rendesen csipesszel méregették ko, vagy ráállt valami parasztvakítós fürdőszobamérlegre?

Ránézésre is hájas?

2023. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel a magassággal és testsúllyal 23,5 a testtömegindexe, ami lényegében ideális, de fontos lenne, hogy ebben az életkorban legalább közepes intenzitással sportoljon, ami egész életére pozitív hatással fog járni. Nagyon gyorsan elszáll ilyenkor a hízás, pedig éppenséggel izomnövelésre, a terhelhetőség, szív- és tüdőkapacitás növelésére lenne a legnagyobb szüksége és egyébként biológiailag erre van felkészülve a szervezet ilyenkor.

A testzsírszázalék egy semmilyen megalapozottsággal nem rendelkező adat, nem lehet szétszedni a testet, ne foglalkozzatok vele.

2023. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: mondjuk pont a testtömeg index, ami egy semmirekellő adat. teljesen figyelmen kívül hagyja az alkati különbségeket.

És az erőnlétet, a zsír és izom mennyiségét.

2023. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ehhez a magassághoz ez a súly nem sok.

De ha felmerült ez a kérdés, miért nem sportol valamit a tesin kívül?

2023. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A BMI-t már nagyon el kéne engedni, az akkora bullshit, mint a fene.


Nekem nőként normális BMI-vel nem volt menzeszem, ugyanis a tzs százalékom alacsonyabb volt, mint ami a megfelelő hormonháztartás fenntartásához és peteéréshez szükséges.


Meg volt olyan csoporttársam is egyetemen, aki BMI szerint kórosan sovány volt, aztán már a harmadik gyerekét várja. Ennyit ér a BMI.

2023. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: én BMI szerint nekem 70 kg-nak kéne lenni, akkor voltam 84 csúcsformámban, mikor kb semmi zsír nem volt rajtam.

BMI szerint az már túlsúlyos kategória.

Aki meg ugyanolyan magas mint én, csak "vékony csontú" az a BMI szerint lehet úgy sovany, hogy a valóságban dagadt, hájas

2023. jan. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
5-ös válaszolónak.Edzőterembe jár rendszeresen,csak most kezdte el csinálni.A tesin kívül nem sportolást nem úgy kell elképzelni,hogy hazajön és itthon fekszik egész nap.Nagyon sokat segít nekem fát hasogatni és nagyon sok más,tehát nem tud egész nap lustulni,nem is engedném neki
2023. jan. 10. 06:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen jó. Azért a sport még nem elhanyagolandó, húsz év múlva nagyon megköszöni majd ha most kicsit kapacitálod rá.
2023. jan. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!