Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hímvessző: fityma és makk...

Hímvessző: fityma és makk gyulladás (balanitis és/vagy posthitis). Volt már nektek ilyen? Mennyi idő alatt és mitől gyógyult meg?

Figyelt kérdés

Írtam már korábban is ki egy kérdést a témában, nem szeretném szét spammelni az oldalt ezzel, nyugi… Csak kiváncsi vagyok, hogy kinek mennyi idő alatt múlt el és hogy mitől.


Mert nekem már elég régen fennáll a probléma, de enyhék a tünetek. Csak az keressen rá a Google képekben ezekre, akinek erős a gyomra, mert szinte kivétel nélkül a legsúlyosabb eseteket dobja ki. Olyan enyhe esetről meg mint az enyém, én nem is nagyon találtam fotót…


Én pár hétig nem csináltam vele semmit, mert tinédzser koromban is volt, aztán elmúlt magától… Gondoltam most is elfog, de nem.


Aztán körülbelül egy héten keresztül kentem Canesten krémmel… Talán enyhítette a gyulladást (nem az egész makk és nem is az egész fityma gyulladt, csak foltokban és nem fáj és nem is viszket) egy kicsit, de nem szüntette meg… Aztán mivel nem múlt el, egy idő után elmentem orvoshoz.


Ő ajánlott egy Unguentum boraxatum krémet… Nem rég vettem csak meg, mert nem volt közeli gyógyszertárban kapható.


Nálam egyébként a balanitist NEM gomba, vagyis nem candida okozza… Ettől függetlenül mind a mostani, mind az előző krémnek van gomba irtó hatása is.


De amúgy:

“A készítmény hatóanyaga 2,50 g borax tubusonként.

Segédanyagként cetil-sztearil-alkoholt, gyapjúviasz-alkoholokat, szemészeti fehér vazelin, fehér vazelint, glicerint tartalmaz.”


Na most az a helyzet, hogy 5 napja használom ezt a krémet is, naponta 2 alkalommal kenem be a makkot és a fitymát, de vagy nem hatott eddig még, vagy pedig csak nagyon keveset.


Egyébként panaszom nincs olyan értelemben, hogy nem fáj, nem viszket, de visszataszító hogy piros foltok vannak rajta, így nem tudom “használni”, nem bizalomgerjesztő egy nőnek az tuti.


Most 1 napja elkezdtem még használni a krém mellé egy ilyen CBD olajat ami elvileg (száj)nyálkahártya visszaépítésére is alkalmas, itt a leírása:


“Az ORGANICBD CBD olaj 5% (500 mg) bőr- és szájápoló olaj 100% természetes eredetű, ehető összetevőivel jótékony hatású a bőr, a szájnyálkahártya, fogíny és fogak állapotára. A tiszta kannabidiol (CBD) komponenssel dúsított olajformula a hidegen sajtolt kendermag-olajnak köszönhetően ideális arányban (1:3) tartalmazza az esszenciális linolénsavat (omega-3) és linolsavat (omega-6).”


Mindennel együtt; eddig vagy nincs vagy elhanyagolható a javulás…


Kiváncsi vagyok, hogy mire számíthatok, hogy mikor fog eltűnni a bőrpír, a foltok, elfog e egyáltalán, mert már jó lenne szexelni, de így nem lehet…


Bocsi, hogy hosszú lett… Köszi annak aki elolvasta!



2023. jan. 10. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Össze vissza kenegeted mindennel,jobb lenne orvoshoz fordulni.

A Canesten nem gyulladás csökkentő.Neogranormon hatásosabb lenne .

2023. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De igen, a Canesten is gyulladáscsökkentő!


“A Canesten Plus krém széles spektrumú gombaölő, gyulladáscsökkentő, antibakteriális hármas hatásának köszönhetően napi egyszeri használat mellett hatékonyan csökkenti és szünteti meg a kínzó tüneteket és gyökerestől pusztítja el a gombát.”


Forrás: [link]


Valamint nem kenegetem össze-vissza, egyszerre egy dologgal kentem, majd szünetet tartottam és egy másik dologgal kentem, amit ORVOS AJÁNLOTT ahogyan írtam is!

Mivel, hogy voltam orvosnál, ezt is írtam…


Ezt a CBD olajat meg csak most kezdtem el, hogy 5 napja használom a másikat magában, s ez egy full természetes szer és rá van írva hogy hozzá lehet akár keverni is más krémekhez vagy lehet más olaj/krém mellett alkalmazni.

2023. jan. 10. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Azt használd amit az orvos mondott, mással a fenéért kell kenegetni, meg CBD olaj, ami marhára nem jó semmire sem.
2023. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak éppen az sem használ amit az orvos mondott.
2023. jan. 10. 20:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy van olyan akinek volt ilyen? Arra lennék kiváncsi, hogy mennyi idő múlva múlt el neki.
2023. jan. 10. 20:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Hosszú folyamat, legalább 2 hét.
2023. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hordd hátrahúzva a fitymád,ha tudod.

A szárazságot nem szeretik gyulladást okozó dolgok.

2023. jan. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mömös válasza:

Ne kenegesd semmivel mert nem fog használni.

Nézd meg a húgycső nyílásod, mert be tud kicsit szűkülni és néhány csepp vizelet visszamarad úgy csőben amitől be tud gyulladni a fitymád és a makkod. Semmi mást ne használj rá csak fiziológiás sóoldatot.

Ennek az összetétele megegyezik a testnedvekkel. Minden más csak irritálja a nyálkahártyát.

2023. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó a konkrét tanácsot! És a sóoldatot milyen időközönként, hogy és milyen mennyiségben használjam?
2023. jan. 13. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!