Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Olyan kérdésem szeretnék...

Olyan kérdésem szeretnék feltenni, hogy a vastagbél tükrözés kimutatja e a prosztatarákot is? Már mint ha van bármiféle probléma vele?

Figyelt kérdés
Kezdek nagyon aggódni, mert már egy ideje vannak végbélbeli fájdalmaim. Őszintén szólva először arra tippeltem hogy aranyerem van, mert elég csúnya a végbelem is sajnos. Viszont most kicsit olvasgattam, és azt olvastam, hogy ott bent fájdalmat már áttétes rák okoz inkább. Én annyira félek.
2023. jan. 12. 00:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Háziorvosnak már többször jeleztem, de nem küldött vastagbéltükrözésen kívül prosztata szűrésre. És magamtól meg nem is mentem soha. De ma megyek a dokihoz és mondom neki.
2023. jan. 12. 00:48
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem a vastagbélszűrést, mert azon voltam, és nem találtak semmit. Vérvételen is voltam már azóta, az se mutat komolyabb elváltozást.
2023. jan. 12. 00:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Vastagbél tükrözés a prosztatarákot nem mutatja ki, hiszen a vastagbél tükrözésnél a vastagbeledet nézik meg. Ha ott van rákos elváltozás akkor azt észreveszik, de szimplán végbéltáji fájdalom miatt nem kell egyből erre gondolni. Az internetet meg hagyd mert mindenre armageddont kiált.


Aranyérre ezerszer nagyobb esély van, de az is lehet, hogy még annál is enyhébb a valós probléma mértéke.

2023. jan. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fájdalmas az ülés. És folyamatosan fájdogál oda bent valami. Meg most előjött egy olyan, hogy sokat kell wcznem, és elkezdett fájni a jobb oldalam. Ezért fosok tőle nagyon :(
2023. jan. 12. 01:03
 5/12 A kérdező kommentje:
Még csak most leszek 35, ha egyáltalán megélem.
2023. jan. 12. 01:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg aranyeres probléma. Ha fájdalmas az ülés az általában nem daganatra utal egyébként.
2023. jan. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nyilván ez mi lehet, de urológiára elmehetsz, nem kell beutaló és ha szükséges, a fizikális vizsgálaton kívül csinálhat vagy kérhet ultrahangot, esetleg CT-t.
2023. jan. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az urológiára és ott elküldenek laborba PSA vizsgálatra.

A többit meg ezután lehet.

2023. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér az nyugi.
2023. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha prosztata rákod lenne nem tudnál pisilni és olyan fájdalmaid lenne hogy az első busszal rohannál kórházba.
2023. jan. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!