Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után fél évvel...

Körülmetélés után fél évvel púpok a makk alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb fél éve volt körülmetélésem, abszolút fitymaszűkület miatt. Egy neves orvos végezte el egy magánkórházban. Teljesen rendben haladt minden, kiestek a varratok, többször voltam kontrollon a műtét után. A gyógyulási folyamat alatt elég nagy púpok alakultak ki a vágásnál, amik nem húzódtak vissza, úgy kell elképzelni, mintha lenne egy gallérja a makkomnak, néhol túllóg a makk peremén, szemölcsre emlékeztető képződmények. Mik lehetnek ezek? Az orvos még pár hónapja mondta, hogy hónapok kérdése és visszahúzódnak, de eszük ágában sincs. Valaki tapasztalt hasonlót? Lehetett ez valami hegesedési probléma? Egyébként csak nyugalmi állapotban okoz esztétikai problémát, szexuálisan kifejezetten előnyösek, stimuláló hatásúak (bár akkor ellaposodnak egy kicsit). Segítsetek!

2023. jan. 14. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem tökéletes munkát itt is végezhetnek.Még csak itt...
2023. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez lesz az ún. keloid? A bőr síkjából jelentősen kiemelkedő és a műtét után hetekkel, hónapokkal létrejövő pontokban stimmel, nem viszket, nem fáj.
2023. jan. 14. 21:29
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Most akkor a seb mentén vannak púpok? Talán szilikonos sebkezelő gél (pl. Dermatix) még segíthet a helyzeten, de azt már a műtét óta folyamatosan használni kellett volna. Sajnos ilyen varrati hegek simán kialakulhatnak, ha esetleg bent maradt, megfeszült erekcióban vagy részlegesen felszakadt.


Ha pedig a makk peremén vannak kinövések, annak semmi köze nincs a műtéthez, mert nem az okozta. Angolul itt lehet olvasni róla :

[link]

2023. jan. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, lehet, hogy belezavarodtam a leírásba. Egyértelműen a seb mentén vannak.
2023. jan. 14. 23:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Írtam egy emailt az orvosnak, mondta hogy Dermatix Ultrával egy év alatt szépen eltűntethető, és még kb időben vagyok. Jobb lett volna a gyógyulástól, de az első évben még jó lehet, akár a másodikban is.
2023. jan. 15. 13:23
 6/7 Mömös válasza:
100%

Tisztelt felebarátom! Sajnos egy elfuserált műtét áldozata vagy, ahogy én is. Nekem is hasonló problémám van én is most keresek éppen orvost aki helyre tudja hozni. Semmi nem segít rajta csak a plasztikai műtét. Azért ilyen, mert csak néhány helyen aggatta oda a bőrt a balfasz orvos. A vizelet ráfolyt a varratra, ami ödémát okozott. Ettől a finom bőr megnyúlott a makk alatt, de a csomós varratnál nem tudott terjeszkedni a bőr és így alakult ki ez a képződmény. Sajnos ernyedt állapotban érzékeny és én is plasztikai megoldást keresek. Aki jól elbaszta, csak hablatyol, hogy idővel majd javul, de mitöl javulna? Sajnos a legtöbb orvos nem ért hozzá, mert aki tanítja az is balfasz. Oktató kéne, de az még nincs. A kínaiak ezt is csúcsminőségben végzik, egy fogóval tökéletes pontosan vágják az alsó és felső bőrt és folyamatos vékony varrással egyesítik a két bőrt. A hazai balfasz doktorok ahogy sikerül, a pénz a lényeg. 3 hónapig hagyta, hogy szenvedjen a vastag csomós varrataitól, többször kértem a kiszedését az elbaszott csomós [link] és végül már alig lehetett kiszedni mert belenőtt a húsba. Okuljatok és 3 hét után mindenképpen szedessétek ki a felszívódó fonalat, ami nem szívódik fel.

Világos voltam? Ha nem, kérdezz.

2023. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is újra kellett műteni, mert vasúti sínhoz hasonló hegek voltak itt a fitymafékbe is csak belevágtak illetve az egész túl laza lett és feltorlódott a makkom pereménél. Másodjára a plasztikai sebész szigorúán megtiltotta, hogy 5 napig fürödjek és pláne kamillateaba lógassam, mert a varratok megszívták magukat és attól vágott be szerinte. Kitartás.
2023. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!