Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Valaki tapasztalt ilyen...

Valaki tapasztalt ilyen mellékhatást a Medinac gyógyszer szedése alatt?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hónapja hónapja kezdtem el szedni a Medinac nevű gyógyszert (izotretinoin). Az első hónapig napi egyet kellett szednem a 20 mg-os verzióból, azóta az orvosom utasítása szerint napi kettőt kell vennem (20 mg-osból.) Az első hónapig igazából a leggyakoribb tüneteket vettem észre magamon; az elején a megfázásos időszakban orrfújáskor kissé vérzett az orrom enyhén, ez nagyából 2 hét után abbamaradt. Ajkak kiszáradása, arc hámlása, hátfájás, illetve néha fejfájás, bár ez elég ritkán (ezek jelen vannak most is).


Mióta a napi kétszeri szedésre tértem át, azóta észrevettem, hogy eléggé sokat hullik a hajam, főleg zuhanyzás után észrevehető. Illetve ami a legaggasztóbb, és ezt még nem is olyan fedeztem fel magamon, az a libidó gyakorlatilag teljesen lecsökkenése, illetve merevedésem sincs sem reggel sem napközben. Amíg napi 1 kapszulát szedtem, addig az utóbbi felsorolt mellékhatások nem jelentkeztek nálam.

Angol oldalakon azt olvastam, hogy a testben lévő tényleges tesztoszteron szintet lecsökkenti, illetve amitől a legjobban vagyok megrémülve, amit angol fórumokon olvastam, hogy többen írták azt, hogy a kb. fél évig tartó gyógyszeres kezelés után megmaradt az a jelenség, hogy nincsen azóta libidójuk, merevedési zavaraik vannak és hogy 40 évesen tesztoszteront kell külön venniük.


16,5 éves vagyok, ezelőtt olyan szintű libidóm volt, hogy 4-6 nap után már nem bírtam magammal. Iskolában szinte a gatyám kiszakadt ha kibírtam addig. Jelenleg majdnem 2 hete még csak gondolataim sem vannak a témával kapcsolatban.


És a legjobban az zavar benne, hogy sem a tájékoztató könyvben, sem maga a gyógyszer betegtájékoztató papírján nincsen ez feltűntetve, egyedül a hatóanyagról szóló angol wikipédia oldalon találkoztam erről a gyakorisága nem ismert mellékhatások között, illetve az angol fórumon.

Ha jól emlékszem az orvosomtól is mrgkérdeztük hogy hatással van-e a hormonháztartásra, amire azt válaszolta hogy nem. (így emlékszem). Amit ugyanúgy megcáfol az internetes információ.


Az arcom egyébként már tisztult, már szinte a kezdetek óta nem zsírosodik, a hajamat elég kb 4-5 naponta mosni.


Tapasztalt valaki ilyen vagy ehhez hasonló mellékhatást? Ha igen a gyógyszer befejezése után tapasztalt különbséget magán? Jelentkezett bármi hosszútávú/maradandó hatása?



2023. jan. 20. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2023. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd?
2023. jan. 27. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Okozhat bizony.

Sőt,egyéb furcsaságokat is

Depressziót váltott ki bennem,szőrősödtem tőle..

Akkor se szedném újra, ha kötelező lenne.

2023. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is sokat olvastam erről a gyógyszerről, mert nekem is elegem lett már abból hogy tele van pattanással a bőröm.


Viszont amikor olvastam a neten, hogy eléggé befolyásolja a hormonokat, akkor letettem róla.


Ezt a hatóanyagot csak nagyon szükséges esetben szabadna szedni.

2023. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
Az összes ilyen gyógyszert betiltanám. Az meg, hogy az orvosok nagy része úgy írogatja fel mindenkinek, mintha csak cukorkák lennének...
2023. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!