Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fiúk, férfiak! Milyen...

Fiúk, férfiak! Milyen pozitív hatást tapasztaltatok egy kiadós szaunázás, gőzfürdőzés után?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. a bőrön (pattanásos bőrön javított-e), vagy kevesebbszer betegszel meg stb...

Mennyi szaunázás (idő v. alkalom) után éreztél változást?

Ha jársz, milyen gyakran jársz szaunázni?



2023. febr. 5. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem feszesíti a bőrt, és lefáraszt kicsit.
2023. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez a "kevesebbszer betegszel meg" staisztika pontatlan, hiszen honnan tudhatnád, hogy egyébként mikor ér el valami kórság, vagy mikor segít a megelőzésben a szauna?

Nálam a bőrön azonnal látszik a pozitív hatás, és emellett a hangulatomon is javít.

(feltéve ha nem idegbeteg módon a kamrából ki-be rohangáló és hangoskodó közönséges emberekkel találkozom a szaunában)

Havonta 1-2 alkalommal tudok menni "melegedni", bár így télen, jobb lenne gyakrabban.

2023. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Általánosságban gondoltam. Pl. nekem teljesen megszűnt, hogy reggel kicsit kapar a torkom és nincs napokig tartó orrfolyásom sem. A közérzetemen nekem sokat javít a szauna.
2023. febr. 5. 20:45
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Kidugítja az orrot, meg az illoolajos gőz is erősíti a fül-orr gége régiót. De nem biztos hogy butaság azt állítani, hogy utána a nyári meleget is jobban bírod. :)
2023. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Ráadásul ha nem egyedül vagyok a kamrában, hanem ott van a barátnőm is, akkor különösen el tudok "lazulni". ;)
2023. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A nyári meleget bírom, a szaunázástól függetlenül is. Azért is járok el ebben a hidegben szaunázni, mert ezt a hideget nem bírom🥶
2023. febr. 5. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Hideget is jobban birod tőle. Befűt még hazaérsz.. :D
2023. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy hivatalosan kozvetlenul furdes utan nem szabad kimenni, de kicsit kesobb is erzodik a hatas.
2023. febr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen szaunázom, télen hetente 1-2 alkalommal, nyáron 2-3 hetente. Egy egy ilyen alkalommal átlag 3x15 percet, utána pedig rögtön hideg víz.

Az infuenzákat szinte meg sem érezem, évente egyszer azért megfázom, de az sem szokott komoly lenni. Oltatni nem oltattam, mert minek, a covid úgy ment át rajtam, mint egy gyenge influenza. Biztos vagyok benne, hogy a rendszeres szaunázásnak köszönhetem mindezt.

2023. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Edzés, majd előzuhany után jól esik csak bent ülni és relaxálni. Elvileg kiizzadod a méreganyagokat, de inkább csak egy jóleső levezetés ez sport után.
2023. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!