Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A krónikus kismedencei fájdalo...

A krónikus kismedencei fájdalom együtt járhat égéssel, állandósult szúró érzéssel a hímvesszú utolsó egyharmadán kb?

Figyelt kérdés

Sajnos az ondótenyésztés és az std betegségek is zsákutcába futottak(bár egyszer Ureaplasma tenyészett ki amire kaptam doxycyklint, illetve legutoljára Pseudomonas plecoglossicida, amire kaptam egy Ciprofloxacin nevű AB-t de még nem tudtam kiváltani - középfül gyulladásom is van, direkt olyan AB-t írt fel az orvos ami jó mind a kettőre)


Igazából az se értem hogy mi történik velem, csak úgy megjelentek ezek a tünetek, átlagos szexuális életet éltem ami kb minden 24 évesnél adott és basszus, pokollá teszi a mindennapjaimat ez az állapot.


Konkrétan ég a péniszem utolsó egyharmada, az egyik urulógus mindig prostatitist állapít meg és nyomná az AB-t, pedig már fél éve szedek különbözőeket, a másik meg azt mondja hogy nincs is prostatitis, a korábbi orvosok azt sem tudták mit néznek.


A nemigyógyász(már tényleg minden lehetséges okot próbálok kizárni, elmentem oda is, meg fogorvoshoz is időpontot foglaltam, hátha valamilyen góc van ami okozza) kismedencei fájdalom szindróma felé terelt, ajánlott egy újabb urulógust is, de a neten utána olvasva kimondottan a péniszt érintő szúró és égő érzés, vizeléskor legtöbbször fájdalmas érzés nem annyira szerepel a leírásokban, max a vizelésnél írják hogy csíphet.


Ti nektek volt már? Mi a tapasztalatotok? Mi segített? Bármilyen tanácsot elfogadok, köszönöm!



#prosztatagyulladás #here #fájó vizelés #prostatitis #égő érzés a péniszben #Dr Riesz Péter uruológus kismedencei fájdalom szindróma
2023. febr. 6. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy orvos se mondta ki, hogy krónikus kismedencei fájdalomban szenvedek, de szerintem ez a problémám. Igaz, hogy nálam más tünetet okoz. Nálam farokcsont fájdalom jelentkezik orgazmus után. Nehéz ügy ez, mert elvileg volt prosztatagyulladásom is, legalábbis az egyik orvos szerint az, a másik szerint nem. Pedig minden klasszikus tünet meg volt, nehéz vizelés, állandó vizelési inger, here és pénisz fájdalom, merevedési zavar, fájdalmas magömlés. Amikor be volt durranva, akkor egy pillanatra elájultam a tenyésztéshez szükséges prosztatamasszázsnál. Mindkét tenyésztésem negatív volt, így csak gyulladáscsökkentőket kaptam + Proxelan kúp két hónapig. Most már nagyjából ok minden, egyedül ez a fájdalom maradt meg. Nekem az egyik orvos be is vallotta, hogy a prosztatagyulladás a legnagyobb kihívás a szakmájukban. Lehet, hogy csak placebo, de nekem az alábbi dolgok segítettek: kerülöm a szénsavas és alkoholos italokat, a kávét, kólát, energiaitalokat, a nagyon fűszeres ételeket és a nagyon cukros ételeket. Az egyik orvos azt mondta, hogy jól teszem, a másik meg azt, hogy erre semmi szükség. Ami még sokat segít szerintem, az a futás. Két naponta futok 10km-t. Azóta ritkábban fáj, inkább csak diszkomfort érzés jelentkezik. Gondolkodom az intim tornán is.

Továbbá egy valamit tudok még tanácsolni, keresd fel ezt a fórumot. Sok sorstárs van ott, nekem sokat segítettek, amikor tombolt a pokol.

[link]

2023. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és rendesen égő érzésed is volt odalent? Illetve a heréknél nem volt olyan fura, melegegségr hasonlító tüneted? Illetve nekem volt olyan, hogy konkrétan a herém megnagyobbodott
2023. febr. 7. 08:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nekem rendesen fájtak a heréim. Felváltva. Többnyire a jobb (70-80%-ban). A farokcsontom is rendesen fájt, így orgazmus után nem tudtam a hátamon feküdni vagy kényelmesen ülni. Sőt, eleinte már merevedéskor jelentkezett a fájdalom, így bizonyos pózokat kerülnöm kellett, nem tudtam alul lenni. Most már jobb, mert egyre ritkábban jelentkezik és már nem fájdalomként, inkább diszkomfort érzésként.
2023. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, nagy segítség, úgy értem egyfajta "remény" , hogy én is eljutok erre a szintre. De nekem is egyébként olyan, hogy változó intenzitással jelentkeznek a tünetek, hol erősebben, hol gyengén, de egy napon belül
2023. febr. 7. 21:24
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Hátha tudok egy kicsit segíteni azoknak akik hasonló cipőben járnak mint én.


Az én “kálváriám” nagyjából 8 hónapja tart már, a szokványos prosztatagyulladásra jellemző tünetek mellett szokatlanul erős tünetként jelentkezett a herébe irányuló fájdalom, a pénisz végének erős égő / szúró / idegentesttel rendelkező érzése ami állandósult. Hogy a sok AB hatására vagy sem, de a derekam körül is már kisugárzott a fájdalom.


Mindenféle tesztre elmentem, megközelítőleg egy középkategóriás autó árát rájuk költöttem. (mikrobiológiai vizsgálatok, std, urulógusok, nemigyógyászok, gyógyszerek stb.) Sajnos az antibiotikum kúrák sem hatottak és a természetgyógyász(kisvirágú füzike, szárazpollen kivonat, fluxus prostate, kamilla, pollstimol, prostamol uno, halolaj, tökmagolaj, stb stb)


Konkrétan mikor egy új orvoshoz elmentem, akkor magammal vittem egy köteg papírt ami a korábbi tesztjeimet, leleteimet tartalmazta.


Egy picit talán megszállottjává is váltam a problémának, mert mindenáron magyarázatot akartam találni, hogy mutassák már ki, hogy mi okozza ezeket a panaszokat. Egy fórumozó társunk vette fel velem a kapcsolatot akinek nagyon hasonló tünetei voltak. Ő ajánlotta az úgynevezett “EMG Biofeedback mérést” és elkezdtem ebbe az irányba tovább menni.


Ha nem mutatnak ki semmilyen kórokozót és az urológus valóban teljeskörű vizsgálatot tartott(here uh, vese uh, prosztatamasszázs utáni vizelet bakt. vizsgálata, ondó tenyésztés, ha pedig konkrét nemi aktushoz is köthető a probléma akkor specifikus irányban std mikrobiológiai vizsgálat) akkor az eddigi tapasztalataim alapján az alábbiakat tehetitek:


1) PMN Elasztáz vizsgálat(ondóból) , IL6 és IL8 meghatározással! (A Synlabnál csak IL6 van és külön kell kérni is természetesen, a Medicovernél abszolút nincs, én végül a Gellért laborban végeztettem el Pesten de biztosan van máshol is) A legteljesebb képhez még az úgynevezett ROS meghatározást is lehet kérni, de az elég költséges, így én csak a szakmai ajánlásnak megfelelően az Il6 és Il8 meghatározást kértem mellé.


“A PMN elasztáz gyulladásos marker, mely jól használható a férfiak látens illetve egyéb gyulladásos, fertőzéses megbetegedéseiben, ami a genitáliákat érinti. ( prosztata, mellékhere, here) Az eredmény jól korrelál a gyulladás fokával, épp ezért terápia követésre is használható. Meddőségi kivizsgálásban fontos paraméter. A gyulladással egy időben csökken a spermaszám, emelkedik a seminális plazmában a fruktóz. További információt ad, ha a meghatározással együtt az ondó Il6-IL8 és ROS meghatározását is elvégezzük. A meddőségi kivizsgálás mellett hasznos lehet más bakteriális gyulladások megerősítésére, valamint jó prognosztikai marker is. “


Fontos, hogy 3-5 nap önmegtartóztatást kell követni! (de bármilyen mintavételről legyen szó ami seminális, azért ajánlott az önmegtartóztatás)



2) A már említett Biofeedback mérés.

“A Kismedencei EMG biofeedback vizsgálat során a kismedencefenék izmainak állapotáról, az izmok tudatos érzékelésének és irányításának képességéről, a kapcsolódó reflexek működéséről, valamint a has és rekeszizommal való együttműködésről kapunk információt.


A vizsgálat adatait elemezve tudni fogjuk, hogy a páciens által érzett tünetek, panaszok (fájdalom, idegentestérzés, diszkomfort), a kismedencei szervek működésében tapasztalható sérülés (inkontinencia, székrekedés) kialakulásában a kismedence izomzata, izomműködése szerepet játszik-e.”

Nagyon tudom ajánlani Nagy-Juhász Kittit: [link]

Nagyon sok urológus ha nem javul a beteg akkor pszichés irányba tolja el a témát, ami elég absztrakt valahol, hiszen konkrét megfogható fájdalmat/diszkomfort érzést érzünk. Engem is tereltek a kismedencei fájdalom szindróma irányába ami nagyon megfoghatatlannak tűnt.


Viszont ha elmentek egy ilyen EMG vizsgálatra akkor seperc alatt meg lehet nézni hogy a gátizom / hasizom hogyan dolgozik, ha állandóan befeszül - ez lehet tartós stressz hatására is, de megint nem mennék el ilyen irányba, mert bizonyos kórokozók későn kezelése vagy kezeletlen állapota miatt ma már biztosra tudják mondani, hogy ilyen következmény alakulhat ki. Tehát ezek az izmok - és itt kimondottan a gátizomról beszélek - befeszülve maradhat ami nagyon sok betegnél okoz pénisz végén csípő fájdalmat, tompaságot, herékbe kisugárzót, derékba kisugárzót stb.

Voltaképp egy tojás alakú kis sz_rt kell hátul felhelyezni, majd rákötnek egy képre ahol lehet látni hogy mennyire feszesek. 5-7 között van a normális szint, nekem 19-30 között volt mindig de volt, hogy 100 fölé is felment kis időre.


Kaptam izomlazítót, vizelére gyógyszert(ez már urulógus által lett felírva) , gyulladáscsökkentőt stb. Szóval már semmilyen antibiotikumot nem szedek, megannyi teszt és AB kúra után szerintem be kell látnia az embernek, hogy más megoldást kell keresni mert ha minden negatív és a gyógyszerek sem hatnak, akkor az zsákutca. És nagyon sokat segít az, hogy az ember végre egy megfogható dolgot kap a kezébe, hiszen egy monitoron látja hogy azok az izmai túlműködnek-e úgymond, vagy inkább rendellenesen.


És erre egy konkrét terápiát lehet alkalmazni aminek bizony az intimtorna mellett a stresszoldás / pszichés részére is figyelni kell. Valakinek inkább a hátában jelenik meg a stressz - ami azért valljuk be jóval könnyebben kezelhető - valakinek meg a medencéje körül. De mint írtam is az én esetemben is egy húgyuti ferzőzéshez kötöm a probléma kiindulópontját, mert utána jelentkeztek a tünetek, csak a 8 hónapos állandó stressz / orvosról-orvosra járás következtében evidens hogy mentálisan is az ember kikészül ami aztán sehogy sem segíti a megoldást.


Én azt mondom, hogy szkeptikusan kell állni az urológushoz mikor kismedencei fájdalom szindróma irányában mennek tovább, de nagyon egyszerűen ellenőrizhető hogy van-e alapja, egy ilyen vizsgálat megmutatja hogy az izmok rendesen működnek-e vagy sem.


Dr Tenke Péterre és Dr Riesz Péterre mondják nagyon, hogy ilyen irányban érdemes hozzájuk menni, sok urológus például nem is nagyon vállal ilyen problémával küzdő betegeket. Csak hát ők is drágák mert nagyon ismertek meg hosszú a szakmai előmenetelük.


Én most a tünetek enyhítésére a CBD olajat fogom kipróbálni a gyógyszerek mellett és a torna/stresszoldás/sportolás(de nem bicikli) mellett. (Illetve B vitamin féléket nagyon ajánlanak)

Aztán meglátjuk mi lesz, én nekem ugye kvázi alváson kívül mindig éreztem / érzem a fájdalmat de amióta a fennt leírt irányban mentem tovább, úgy érzem előrébb haladtam mint korábban.


Egy dolog szerintem biztos: Nincs biztos módszer, ami az egyik embernek segít, a másik sorstársnak lehet hogy hatástalan lesz. Például van olyan sorstársunk aki a természetes gyógynövényekre esküszik és jobban érzi az állapotát. Én nekem más a tapasztalatom de nem vitatom, hogy másnak tényleg működik, valszeg az is fontos, hogy az ember hogyan áll hozzá.

2023. márc. 19. 16:05
 6/7 anonim válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Kérdező javultál azóta? Hogy vagy most.
2023. jún. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Koszi a hasznos infokat. Koppra hasonlo tuneteim es kortortenetwm van.
2023. júl. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!