Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Srácok más is járt így a...

Srácok más is járt így a hízással?

Figyelt kérdés

Négy éve dolgozom, irodai meló szóval nagy váltás volt egyetem után ahol mindig ment a pörgés. Enni úgy vettem észre nem eszem többet és kondiba is megoldom hogy heti 3-4 alkalommal eljussak, de az azért feltűnt hogy kicsit leeresztettem. Ami viszont sokként hatott, hogy most ráálltam a mérlegre és kiderült 14 kilót híztam négy év alatt. 192 cm vagyok és nem tűnt olyan drasztikusnak a változás, láttam hogy híztam valamennyit de nem gondoltam hogy mázsa felett lennék (104 kg). A baj, hogy szinte teljesen észrevétlenül jöttek fel a kilók és nem is tűnt fel hogy többet kajálnék. A mindennapokba se éreztem hogy változás lenne egy két ruhámat híztam csak ki, de 14 kiló számszerűsítve elég ijesztően hat.


Vajon azért nem tűnt fel hogy ennyit híztam mert viszonylag lassan történt? Más is jár hasonló cipőben mint én?


26/F


2023. febr. 15. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi meglepő. 4 év alatt 14 kiló nem drasztikus hízás, nem tűnik fel egyik napról a másikra, ráadásul a hízást könnyebben elfogadja az ember, mint a fogyást. Sokkal meglepőbb az, hogy lecsúszik rólad az addig jó nadrág, mert fogysz, mint az, hogy egyre nagyobb és nagyobb levegőt kell venni, hogy be tudd csatolni a nadrágszíjat, aztán végül csak egy lyukkal kijjebb engeded.
2023. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Rám 5-6 kiló felkúszott már így észrevétlenül, mert abba hagytam az edzést, az izom lassan eltűník, helyette pedig zsír jön fel, alig észrevehető sokáig....

Gondolom nem nagyon változtatod az edzestervedet? Hozzászokik a test, és már nem hatékony az edzés.

2023. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hasonló testi adottságokkal rendelkezhettünk csak valamivel alacsonyabb vagyok nálad. Én nem négy év alatt híztam, hanem gyorsabban de az első 15 kiló után vált “drasztikussá”, mondjuk azt hamar észrevettem hogy eltűntek a kockák. Ha izmos vagy/voltál, illetve olyan a genetikád, hogy mindenhova hízol akkor mivel eloszlik kevésbé látványos. Önmagunkon alapból kevésbé vesszük észre a változást és igen valószínű, hogy itt az idő is közrejátszott nálad. Amúgy bizonyos felesleg fölött viszont például a hasra (férfiak esetében gyakran) nagyobb mértékben rakódik háj, nálam legalábbis így volt. A kaját lenne érdemes helyre tenni és akkor biztosan visszafogynál. Mennyit eszel egy nap átlgosan?
2023. febr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én éppen azt vettem észre, hogy az utóbbi 3-4 hónapban fogytam 2-3 kilót. Nem drasztikus és örülök is neki, mert nem akarnék elhízni.


Mostanában egyre több a gyakorlati óra az egyetemen és otthon is többet dolgozok a családi vállalkozásban, így szinte egész nap talpon vagyok.


Sportolni nem sportolok, nyáron biciklizek, de csak laza tekerésről van szó, ami nem lett több, mint eddig.


A kaján se változtattam, sőt anya mostanában egyre többet főz és azért a hazai étellel többször is jól lehet lakni 😅.


Szóval (nem hozzáértőként) én arra gondolok, hogy az ülőmunka miatt híztál. Az egyetemen többet voltál talpon, egyik órára be, másikról ki, egyetemi bulik, haverokkal lógás stb.stb. Most a legtöbb időd a munkahelyeden töltöd, nem mozogsz reggeltől estig. A kondigépek pedig nem adják ugyanazt a hatást, mint, ha egész nap jössz-mész.


Irodai meló mellé inkább a futás, kardiózás lenne jobb. Reggel-este ha egy-egy órát intentzíven mozogsz, akkor az segíthet.


Nyilván ahogy idősödik az ember, mindig hízni fog, de 26 évesen a 104 kiló szerintem kicsit sok lehet.

2023. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1# 4 év alatt valóban nem sok, hónapokra lebontva elenyésző, de a 14 kg összesen viszont már elég drasztikusan hat.

2# neked mennyi idő alatt jött fel az az 5-6 kiló? Azt gondoltam, hogy maximum én is ennyivel lehetek több, de majdnem háromszor annyi, nem is értem miért nem tűnt fel idáig hogy meghíztam. Mióta ezt realizáltam sokkal inkább észreveszem magamon vagy jobban fogalmazva zavarnak dolgok a testemmel kapcsolatban... Az edzéstervemen izomcsoportokra lebontva, mármint hogy mikor mire edzek nem változtattam, illetve hát vannak olyan gyakorlatok, fekvenyomás, deadlift, guggolás, vállból nyomás, húzódzkodás stb ami állandó, többi gyakorlat meg van hogy váltakozik, de nem tudom hogy hogyan kéne megújítani az edzéstervem. Illetve azért az elmúlt négy évben fejlődtem biztos, mert nehezebb súlyokkal tudok edzeni most is akár tavalyhoz képest. Abban bízom hogy izom is épült rám valamennyi nem csak háj.

3# mennyi idő alatt híztál 15 kg-t? Te is azért mert abbahagytad az edzést? Nekem sose volt kockás hasam, de lapos volt. Most ez már nincs így, de a mellizmom optikailag is segít rajta, meg például pólóba/felöltözve nem igazán látszik. Persze puhább sajnos, meg hát ülve jobban látszik, ezt is mostanában vettem észre igazán, hogy mennyire látványos. De mindenhova híztam, a karom nagyobb de nem olyan tónusos már, mellizmomon se kőkemény. Az oldalamon is meg lehet fogni a sajnos, meg a fenekemre is híztam mert az nagyobb lett, ez a nadrágoknál feltűnt már korábban is.

Csak alapjaiban követek egy étrendet, elég körvonalasan de ez mindig így volt. Mármint figyelek hogy a fehérjebevitel mindig meglegyen, de mondjuk a szénhidrátnak már nem igazán számolok utána meg az össz kalória bevitelnek, régen se csináltam másként, napi hatszor eszem, még nagyon nasizni se szoktam rendszeresen vagy sokszor. Viszont mondjuk ami most így eszembe jutott, hogy arra rászoktam hogy ebédelek egyszer a munkahelyemen, de ha hazaérek akkor a következő étkezés is általában valami főtt vagy hát kiadósabb étel mert jobban megéhezem. Ez mondjuk egyetem alatt nem volt, vagy nem ennyiszer talán. Fehérjét szoktam inni, de kizárólag azt, van hogy egy étkezés egy marok valami mag, vagy két banán, gyorséttermekbe ritkán járok. Viszont azért többet bírok enni szerintem mint régen.

4# hány kiló vagy? Nálam se volt tervbe hogy meghízom... meg szerintem is sok a 104 kg, úgy hogy simán izmosan voltam 90. A szerencsém, hogy felöltözve azért most is úgy tűnik hogy izmos vagyok és nagyobb darab, nem az hogy kövér. Mondjuk ez biztos azon is múlik, hogy sose hordtam kifejezetten feszülős cuccokat, akkor azért lehet más lenne a helyzet.


Amúgy akik híztatok, nálatok volt ebből valami plafon, hogy oké felszaladt x idő alatt bizonyos felesleg, de aztán már nem híztatok tovább? Vagy csak diétával tudtatok ezen segíteni?

2023. febr. 19. 22:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk 22 evesen meg egy hamvasarcu fiu voltal, akkor csak lehet, ez a felnottkori anyagcsered es fazonod.
2023. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
22 évesen 90kg szinte szín izom voltam, nem az a nagyon szálkás mert kockáim nem voltak, de minden rendben volt. Hamvasarcú szerintem nem voltam, ha ugyan arra gondolunk, de a felnőttkori anyagcserét meg fazont nem vágom:D. Ha úgy érted, hogy erre a súlyra álltam be felnőttként, még csak az sem sajnos, mert most megint feljött valamennyi, 107 kiló vagyok.
2023. ápr. 15. 13:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálam teljesen máshogy van, mert kb. 1,5 éve kezdtem rendszeresen edzeni. Előtte többnyire piszok lusta voltam, ennek megfelelően évente menetrendszerűen feljött néhány kiló, főleg hasra, így elég gyakran kihíztam a ruháim. Négy éve diéta révén fogytam 27 kilót, majd a covid alatt jött vissza, azóta pedig 17-et dobtam el, hogy elkezdtem edzeni.


23f

2023. máj. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vészes 14 kg, bár ha egymás mellé raksz az asztalra 14 kg zsírt (vagy lisztet, amiből esetleg 1kg-s csomagolásban több van) akkor könnyebb vizuálisan elképzelni, hogy ez pakolódott fel rád és cipeled a hétköznapokban.


Mivel magas vagy, szerintem ez nem olyan gáz.


Nekem inkább a testtartásomon jött ki ez az irodai életmód, görnyedt testtartás meg kicsit púposabb nyak, erre is érdemes figyelni, bár lehet nincs rá hajlamod.

2023. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az nem sok ennyi idő alatt, és valószínű, azért se vetted észre, mert szerencsés vagy, és egyenletesen eloszlik rajtad. Akinek egyetlen helyre gyűlik minden, jobban észreveszi. Gondolj csak bele, ha az embert egy hengerhez közelítjük, pl. az egyszerűség kedvéért 2 m hosszú, 20 cm sugárral, csak egyetlen centit hozzáadsz a sugárhoz, máris úgy 10%-kal nő a térfogat! És egy középiskolás forma gyerekhez képest egy meglett, középkorú felnőtt általában nem 1 centivel vastagabb, hanem kétszer szélesebb. Persze, hogy alig látod magadon a változást. Ki lát meg 1-2 centit? Nyilván látványosabb a helyzet, ha valaki a javát a körtokájára szedi pipaszár végtagok kíséretében...
2023. jún. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!