Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az normális hogy mások előtt...

Az normális hogy mások előtt nem tudok pisilni? 30/F

Figyelt kérdés
Ha valaki bent van a fürdőszobában vagy ha néznek nem tudok pisilni , más is van így?

2023. febr. 19. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Egyszer próbáld meg úgy is, hogy nem hívsz be másokat is a fürdőszobába...
2023. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki. Én sem tudok. Sőt, nem is kell, hogy mások lássanak, elég ha pl. orvosnál vagyok és mintát kell leadni. Már akkor sem tudok pisilni, ha szimplán "kötelező". :D
2023. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Én sem tudok. Sőt nyilvános wc-ben piszoarhoz oda sem megyek, egyből a fülkébe és be zárom az ajtót.
2023. febr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor leblokkol a pisilési inger.
2023. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sokáig én sem tudtam pl. a piszoárnál pisilni. Aztán amikor úgy volt hogy üres a mosdó, akkor a piszoárhoz mentem és ha nem vokt ott senki, akkor sikerült. És így szépen lassan hozzászoktattam magamat. Ma már simán megy akkor is, ha mögöttem jönnek-mennek vagy állnak mellettem a piszoárnál. Így nem kell a koszos kilincset megfogni és az ülőkét felhajtani és a piszoárok a legtöbb helyen autamtikusan öblítenek, nem kell külön lehúzni. Sokkal gyorsabb is.
2023. febr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Más is szokott így lenni, de ilyenkor ki kell zárni a külvilágot a tudatban.
2023. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sosem szerettem mások előtt pisilni, mert a gimiben mindig ott dohányoztak a srácok. Még a fülkében is hallgatták, hogy ki hogy pisil. Emiatt is gátlásos voltam sokáig.


Az sem segített, hogy akkoriban masszív fitymatúltengésem volt és nekem senki nem mondta, hogy hátra kellene húzgálnom, így mindig belepisiltem. Emiatt begyulladt többször is. Később körülmetéltek más okok miatt is, amit pedig a férfiöltözőben szóltak meg és cikiztek vele. Ma már felnőtt férfiként nagyjából tudom kezelni a helyzetet, mert már nem érdekel ki látja.


Angolul "shy bladder" néven lehet keresni szakirodalmat.

2023. febr. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem. Nekem soha nem volt ezzel bajom. Még a tábortüzet is körbe álltuk haverokkal és lepisiltük. Szerintem az nem normális hogy valaki ennyire gátlásos.
2023. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ennek inkább valami gyerekkori dolog lehet a háttérben, még az is lehet, hogy nem tartod olyan fontosnak vagy hirtelen nem is emlékszel rá, pedig annak idején nagyon fájt neked.


Én például kényszeresen wcre járkáló vagyok, és van hogy indulás előtt kétszer is elmegyek pisilni még ha nem is kell. Ez kicsit furcsa, de visszavezethető egy gyerekkori emlékemre.

Egyszer kisiskolás koromban jöttek értem és kicsit kellett pisilnem, nem éreztem fontosnak, hogy elmenjek a wcre.

A hazaút alatt nagyon felerősödött az inger és amikor hazaértem teljesen összepisiltem magam.

Szégyelltem magam, hogy nagygyerek létemre bepisiltem, de ez önmagában nem váltott volna ki belőlem kényszeres wcre járást. Inkább az tette, hogy akkor úgy lett beállítva, mintha valami tragédia történt volna. Azt hllgattam, hogy béna vagyok és, hogy legalább már tudom, hogy indulás előtt pisiljek és, hogy még jó hogy nem látták az osztálytársaim.

Mivel nem megnyugtattak, hogy ez akárkivel előfordulhatott volna, hanem pont az ellenkezője volt, és azt kellett éreznem, hogy a bepisiléssel én valami nagyon rosszat tettem, ezért így rögzült bennem, hogy még egyszer nem fordulhat elő. Amíg mentem haza az járt a fejemben, hogy nem pisilhetek be, nagy vagyok, kibírom hazáig, muszáj kibírnom hazáig és ott elmegyek a wcre, az egész után meg az, hogy bepisilhetek ilyen nagygyerekként is és az tragédia, ha megtörténik, ezért muszáj mindent megtennem, hogy ne forduljon elő.


Veled is hasonló lehetett, hogy kisgyerek korodban történt valami, ami miatt kialakult az, hogy szégyellsz mások előtt pisilni.

2023. márc. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!