Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vese vagy húgyhólyagfájdalom...

Vese vagy húgyhólyagfájdalom tud kisugározni a pénisz végébe?

Figyelt kérdés
Vizelés után jelentkezik pár perccel a húgycső égés. Ilyenkor gyakran fáj a hátam is. Vizelet tenyésztés negatív mégis.. STD 4es panel negatív.
2023. márc. 3. 08:08
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vizelet üledék, fajsúly? Prosztata állapota lett vizsgálva? Urológus mit mond?
2023. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Urológiailag is negatív vagyok, prosztata rendben. De mivelhogy a rutin vizelet tenyésztés negatív a habzó, büdös vizelet ellenére így szarnak rá.

Fehérje is negatív.


Vizelet fajsúly általában a legmagasabb vagy aközeli, vizelet üledék negatív. Ph is rendben szokott lenni (6 6,5) de néha magas az is.

Sőt elég gyakran gyakori vizelés van, egy délelőtt folyamán kijön 1, 1,5 liter, ami általában 24 óra alatt szokott meglenni.

A gyakori vizelési inger csak fekvő helyzetben szokott jelentkezni általában.

Mellékelem a vizelet tesztcsíkot:


[link]

2023. márc. 3. 14:11
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most nem értem ez a tesztcsík micsoda, ezt te csináltad? Ezek amiket leírtál ebből állapítottad meg vagy volt laborvizsgálat is? Labor kell, nem otthoni teszt. Ha üledék nincs, de a fajsúly magas, akkor keveset iszol vagy keveset szűr a vese, vesefunkció volt? Azt is meg kell nézni. Nekem nemrég fizikálisan a prosztata rendben volt, a CT viszont nagyobbodást mutat, ettől is lehet gyakori vizelési inger, sőt fekve több a szűrési funkció is, nekem pl. lefekvés előtt 1 órával semmit sem szabad innom. De lehetnek ezek a panaszok átmenetiek is, esetleg inkább vizet kellene sokat inni. Hidegben meg nekem fél óránként kell pisilnem, szóval ettől is lehet.
2023. márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Vesefunkció csak ha nagyon rosszul vagyok akkor csökken kissé, amúgy jó, mármint az egfr szerint.

A tesztcsík az mai, otthoni, de van rendes labor is.


Valami biztos van a vesével, csak a rutin vizsgálatok nem dobják ki. Mikorra meg igen addigra meg késő lesz szerintem.

2023. márc. 3. 15:15
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ha a vesefunkció oké, nincs üledék, sem kóros a vizeletben, akkor annyira nagy gond nincs. Nekem pl. az okozta a panaszaimat, hogy mindenféle táplálékkiegészítőt szedtem és az okozott olyan üledéket a húgyúti rendszerben, amitől fájt mindenem, azt abbahagytam és azóta sokkal jobb minden.
2023. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!