Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek STI szűrésre, ott...

Ha elmegyek STI szűrésre, ott én mondom meg, hogy mire szűrjenek vagy az orvos? Én nem szeretnék HIV szűrést.

Figyelt kérdés

Akit néztem orvost szimpi és ért hozzá, de külön vannak az STI szűrési csomagok… A konzultáció eleve 23.000 nála, ha kell felírni gyógyszert, a recept írás + 8.000 Ft.


Én ezenkívül HPV kimutatást szeretnék, az 19.000 forint, mycoplasma genitalium, chlamydia trachomatis, valamint gonorrhoea szűrés, 28.000 forint.


Tehát alsó hangon 78.000 forintra számíthatok, plusz ha valamire pozitív vagyok, akkor annak a kezelési ára… Nem vág a földhöz, nem sokallom, nekem megéri ennyit fizetni a gyorsabb sorra kerülésért és valamennyivel gyorsabb eredményekért.


Viszont HIV tesztet nem akarok csináltatni + 8.000 forintért. Oké, hogy az csak 8.000 forint, csak tudom hogy nem vagyok HIV pozitív, mert semmi tünete sem volt, meg eleve nem csináltam semmi olyat amivel terjed. Orális szexben volt csak részem, azt is csak kaptam, nem adtam, úgy pedig gyakorlatilag nem terjed. Elméleti esély van rá, de kb. annyi mint egy lottóötösre, én ilyen 0.0000001%os esély miatt nem akarok feleslegesen kiadni pénzt… Mert így sem olcsó, de megértem hogy miért ilyenek az árak.


Majd ha minden más negatív lesz és nem javul az állapotom, aminek egyébként valószínű hogy nem nemi betegség az okozója, hanem bőrgyógyászati jellegű, de kiderül hogy mégsem az, akkor majd csináltatok egy HIV tesztet is.



2023. márc. 7. 13:46
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a szűréseket milyen módon lehet összeválogatni vagy a csomag pontosan mit tartalmaz, mit nem, lehet-e kivenni belőle, de pont a HIV-et nem értem miért nem akarod. Lehet, hogy kicsi esélyed volt erre eddig, de csak 1 olyan kell, aki az és továbbadhatja, legutóbb nekem más miatt kellett ez is meg hepatitis, szifilisz, paráztam, de jobb ezt az elején tisztázni, kezelhetőek, ha gond van.
2023. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha benne lenne a másik csomagban ingyen, akkor még azt mondom hogy örülnék is neki. Viszont nincs benne… Ezért nem szeretném, mert másik csomagban van és nem reális az esély arra, hogy fertőzött legyek.


2 lány volt aki életemben leszopøtt, boccs’ a kifejezésért… Nem hinném hogy HIV pozitívak lettek volna, de ha azok lettek volna, akkor sem tudták volna átadni szpással. Mert a HIV átadásához nemi aktusra van szükség, vagy orállal akkor lehet átadni, ha a péniszen meg a szájban is van egy nyílt seb… Vagy közös tűhasználattal.


És én attól félek, hogy az orvos ragaszkodni fog ehhez a vizsgálathoz is, mondván hogy “ez alap dolog, mindenkinek kell”, csak akkor tudnám hogy miért teszik külön csomagba, mert ez így viszont lehúzás és erre már nem tudom azt mondani, hogy korrekt.

2023. márc. 7. 14:25
 3/4 A kérdező kommentje:

Tegnap volt egy hasonló kérdés mint az enyém, az ihletett meg a kérdésre is meg arra is, hogy én is elmenjek orvoshoz…


Ott is ez volt a lényeg, hogy külön csomagokban vannak különböző fertőzésekre. Ott írta egy válaszoló, hogy “Szlávik János hiv szakértő szerin nehéz elkapni orálisan. Ő nem is találkozott ilyennel 25 év alatt“, de én is olvastam ilyet már orvostól hogy karrierje alatt nem találkozott olyannal, aki sima orális szex során kapta el.


Nem szeretnék még olyan vizsgálatért is fizetni, aminek előre lehet tudni az eredményét, nem szeretem ha le húznak, sérti az igazság érzetemet.

2023. márc. 7. 14:30
 4/4 anonim ***** válasza:
A HIV vírus orális szex úton is tud terjedni, ezért nem szabad szex előtt fogat mosni, mert akár elég egy mikrosérülés a vírus átadásához. Szóval szerintem nem árt egy HIV szűrés (itt ingyen megcsinálják: [link] , de ez a te döntésed, az orvos semmire nem kötelezhet.
2023. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!