Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztata probléma lehet?...

Prosztata probléma lehet? Gyulladás esetleg más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. egy fél hónapja egyik hajnalban arra ébredtem fel, hogy a semmiből görcsöl az alhasam kb köldök alatti részen, ami nem tartott tovább negyed óránál. A vége az lett, hogy rám jött a székelési inger és miután elvégeztem nagydolgomat elmúlt teljesen.

Utána még pár napig éreztem ott köldök alatt kellemetlenebb érzést, erős nyomásra kisebb szúrást (bár ez lehet normális erősebb nyomásnál nem tudom), próbáltam kitapintani hol fájhatott akkor hajnalba.

Vesekőre vagy hólyagkőre gyanakodtam, ami megakadhatott, de mivel nem jött elő többet a probléma, így annyiba hagytam, gondolván hogy távozott. Utánaolvasva másnaptól kezdve naponta megittam 1 bögre tőzegáfonya teát, mert úgy olvastam jó a húgyúti problémákra.

A görcsösség nem tért vissza azóta se, erős nyomásra a szúró érzés is eltűnt.


Most viszont maszturbálás után fura dologra lettem figyelmes. Tegnapelőtt 3x maszturbáltam (ez most így jött ki, de általában napi 1x szoktam vagy 2 naponta), kicsivel utána már éreztem hogy nem olyan jó az alhasamnál valami, de nem fájt, csak kis nyomást éreztem, mint amikor fel van puffadva az ember, ami reggelre elmúlt, aznap nem is csináltam már, 1 nap kimaradt.

Mai nap újra csináltam, majd elmentem pisilni. Ez teljesen rendben is volt, viszont a vizelési/székelési inger megmaradt még legalább 15 percig, aztán ahogy jött elmúlt magától. Nem vagyok benne biztos, de mintha kicsit csípett is volna a hugycsövemnél és ott is olyan fura érzésem volt már tegnap, mintha lenne benne valami.


Nos azóta többször voltam wc-n (iszok rendesen, próbálom tartani a napi 2-3 litert) azóta nem tapasztalok semmi ilyesmit.


Azt tudni kell rólam, hogy egy nehéz időszakon megyek keresztül, nagyon sok stressz ér/ért az elmúlt hónapokban. Pár hete kezdtem el napi szinten mozogni, hogy levezessem ezt.

Ha visszagondolok tavaly nyáron (az is stresszes volt, sokat dolgoztam) is volt egy kb 1 hetes enyhe alhasi fájdalmas időszak, ott mást nem tapasztaltam és el is múlt magától és nem is volt a két stresszes időszak között ilyen panaszom.


Ezt csak azért írom, hogy okozhatja-e stressz.


Más tünetet nem észleltem. Vizeletem, ondóm állaga, színe normálisnak tűnik. Az elfogyasztott vízmennyiséghez mérten nem járok gyakran wc-re.

Vér nem volt benne. Merevedésemmel, libidómmal nincs gond.

Vizeletsugár normális, nem akadozik és jön rendesen.

Székelési dolgaim is rendben, naponta megyek. Állag normális.

Néha kis puffadás van, de az gondolom mindenkinél előfordul. :)


Ez a negyed órás vizelési inger viszont új volt és fura.

Mivel maszturbálás után volt és talán túlzásba is vittem. Lehetséges hogy túlerőltettem a prosztatám?

Megnagyobbodás, gyulladás lehet a háttérbe?

Mit tanácsolok?


30/F



2023. márc. 14. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. A köldöktáji bélfájdalom jelen esetben nyilván azért volt (a leírt történések alapján), mert akkor indult a béltartalom adott része intenzív erjedésnek, ami erősebb gázfejlődéssel is járt. A leírt többi jelenség meg a megmaradt alhasi izomfeszülésnek tulajdonítható.
2023. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm a választ, ez így tényleg megnyugtató. :) Erre nem is gondoltam. Sajnos már nem emlékszem mit ettem aznap, ami ezt kiválthatta, de lehetséges hogy valami intolerancia miatt lehetett a nagyobb gázképződés?


Az izomfeszülésről jut eszembe, hogy nem voltam túlságosan fitt az utóbbi időben, viszont az elmúlt pár hétben ráálltam a napi mozgásra, de igyekszek egy héten legalább 3x mozogni napi félórát-órát, ez az első 1 hétben elég szép izomlázat csinált a testem különböző részeibe. Lehetséges hogy ez is rásegített a mai tünetre az izmok merevsége által?

2023. márc. 14. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!