Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mozgásszegény életmód miatt...

Mozgásszegény életmód miatt eszméletlenül fáj a vesém, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Egész napos gép előtt ülésről van szó. Nem dolgozom így nincs pénzem havi 11000-et költekezni edzőteremre, meg amúgy is nincs edzőpajtás aki megtanítana, hogy mit-hogy kéne ott. Decemberben befizettem 1 hónapra, ekkor a vesefájdalmam minimális volt, ahogy januárban abbahagytam a lustaságom miatt megint visszajött és most már elviselhetetlen megint.

120 kg vagyok, 24 éves. Az össz mozgásom annyi, hogy napi 2 alkalommal 15-15 percre lemegyek a panel elé köröket sétálni és ennyi.

Urológián voltam, semmit nem találtak. Azt mondják, hogy az egészségtelen életmód miatt valószínűleg.

Eszméletlen lusta, kedvtelen, motiválatlan vagyok, ha szülők nem adnák számba a kaját, nem is ennék. Egész nap az öngyilkosságon jár a fejem, hogy megszabaduljak a tehertől, ami az élet. Mindent utálok, mindenkit utálok, utálom az egész életet, semmi sem vesz rá az aktív életmódra.



2023. márc. 16. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Most nehogy megharagudj, de amúgy mi a kérdés?

Mutatom. Szövegértés.


"Mozgásszegény életmód MIATT eszméletlenül fáj a vesém, mit kéne tennem?"


Tehát:

Mozgásban gazdag életmóddal nem fog fájni a veséd.

Magyarul: Mozogj! Viola. Voila. Vagy mi a szösz...

2023. márc. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1: Ja kösz akkor már teremtem is elő a nem létező pénzt a kondibérletre, már le is fogyok hirtelen 30 kilót, hogy futásra alkalmas állapotban legyek és ne haljon meg a térdem és már meg is növelem az energia és kedv szintemet a béka segge alólról az egekbe, hogy ne sírjam el magam amikor felemelem a valagam a székről.

Kösz... Nem hogy esetleg ezzel kezdj, ide menj segítségért, alternatíva, stb.

2023. márc. 16. 12:06
 3/8 Zcom09 ***** válasza:
49%
A kobdi terem persze jó ha rendelkezésre áll, közel se szükséglet. Lehet venni súlyzókaz, ami szintén nem tuĺ olcsó de csak egy egyszeri költség. Vagy gyalogolni az ingyen van, és nem túl terhelő a térdnek. Ha meg csak nincs kedved sétálni vagy egyéb mozgást végezni akkor meg ne panaszkodj.
2023. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon ocska szoveg a kondiberlet. Svajcban mikor eltem, a koszovoiak jartak konditerembe, a svajciak meg bicikliztek, futottak, nordic walkingoztak esatobbi.

Oke, ez zarojel. A mozgas nem az kulso miatti celzott izomepites.

Meg az agyad elotti szonyegen is vegezhetsz zsenialisan egyszeru es hatekony gyakorlatokat. HA akarsz. De nem tunik ugy.

2023. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ha elég lenne ez a 2 db 15 perces kinti céltalan séta sportolásnak akkor akarnék, de úgy érzem, hogy akkor ez édeskevés és sokkal jobban megkéne magam erőltetni, amit nem akarok.
2023. márc. 16. 12:49
 6/8 Zcom09 ***** válasza:
A hozzáállásodon is kéne kicsit javítani, ha tudod hogy kéne csinálni valamit, de nem akarod csinálni akkor a nap végén nem fogod azt csinálni. Így nincs értelme az egésznek. Kezdetnek 15 perc is bőven elég. Aztán ha hozzászoktál akkor majd lesz kedved növelni a tempón. De természetesen egy kisebb kezdéstől ne várj rögtön nagy eredményt.
2023. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg vagytok ti huzatva, azt hiszitek hogy mozogni csak kondi terembe lehet.

EGy kis gyaloglás, futás meg biciklizés az mindíg kéznél van.

De otthon is lehet fekvőtámasztól kezdve , ugrálni, szökdelni, nyújtózni és mindent.

2023. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Folyadékbeviteled mennyi naponta?
2023. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!