Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mozgásszegény életmód esetén...

Mozgásszegény életmód esetén mely napszakban, milyen arányokban célszerű bevinni az ajánlott (szükséges) napi fehérje, szénhidrát és zsír mennyiséget szinten tartáshoz, illetve ha fogyni szeretnénk vagy ha izomtömeget növelnénk?

Figyelt kérdés

Azaz napközben milyen elosztásban, mikor (reggeli, ebéd, vacsora) célszerű bevinni az ajánlott napi tápanyagmennyiségeket, ha a célunk:

- szinten tartás?

- fogyás (testsúly csökkentés)?

- izomtömeg növelés (comb, fenék, váll)?


/Tisztában vagyok vele, hogy a fogyáshoz és legfőképpen az izomtömeg növeléshez sportolni is kell. Elsősorban az étkezési oldallal kapcsolatban szeretnék válaszokat kapni. Köszönöm./



#életmód #étkezés szintentartáshoz #étkezés fogyáshoz #étkezés izomtömegnöveléshez #fehérje, szénhidrát, zsír bevitele #tápanyagbevitelek napközbeni ideális elosztása
2022. jan. 5. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az életritmusodnak megfelel. Egyetlen dolog van, ami az alvás miatt nem mindegy, hogy előtte ne nagy étkezés legyen.

Az nem mindegy, hogy mit/mennyit eszel. Ha intenzíven sportolsz, és izomtömeg növelés a cél, akkor a fehérjét érdemes megemelni 0,8g/tkg-ről 1,5g-ra.

2022. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azzal az online kalkulátorok segítségével többé-kevésbé tisztában vagyok, hogy az egyes esetekben számomra mennyi az ajánlott szénhidrát, fehérje és zsír bevitel.

Olyasmi érdekelt volna, hogy pl. a napi szénhidrát mennyiséget, hogyan célszerű elosztani. Reggel a legtöbbet aztán az esti étkezéssel a legkevesebbet? Illetve ugyanezek érdekeltek volna a fehérje és a zsír vonatkozásában is.

Illetve, hogy az alapajánlások hogyan változnak, ha nem a szinten tartás a cél hanem a fogyás majd utána az izomtömeg növelés.


A napi fehérje mennyiség nagyobb hányadát érdemesebb-e inkább este bevinni, mert esetleg jobban hasznosul.


Jelenleg napi 8-10 óra ülőmunkát végzek, és mellette 1-2 órát autóban töltök. Ritkán és keveset sétálok, gyalogolok. Ebből adódóan jelenleg a szinten tartás érdekel, de tervben van a fogyás (hason lévő zsírpárna eltüntetése) kombinálva az izomtömeg növeléssel (a már írt testrészeken).

Ezekhez a célokhoz szeretnék összeállítani magamnak egy étkezési tervet.

2022. jan. 5. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én beszereztem magamnak egy futópadot és egy állítható magasságú munkaasztalt a gép mellé, így napi kb 10 km-et sétálok a számítógépes meló mellett. Fogytam is 12 kg-t 1,5 év alatt és sokkal jobb a kondim...
2022. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyire ne polírozd ki, mert bele fogsz őrülni a grammozásba.
2022. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!