Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Más megoldás fitymaszűkületre?

Más megoldás fitymaszűkületre?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Röviden: Voltam egyszer fitymafék eltávolításon mert azt hittem amiatt nem tudom hátrahúzni a fitymámat a makkom mögé merev állapotban (mikor nem merev hátra tudom húzni tovább is) de ugyanaz a helyzet mint ami eddig volt. Ebből jöttem rá hogy nekem szerintem fitymaszűkületem van de még nem akarok megint műteni csak később ha nem lesz mit tenni.


Valakinek valami ötlet? Van valamiféle krém erre?

Tornáztatni kell?

Ha igen akkor hogyan és meddig?

A válaszokat előre is köszönöm szépen!



2023. márc. 20. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Van ra krem, aminek segitsegevel majd huzogatni kell a bort, de azt is orvos irja fel, szoval ezt a kort nem uszod meg, menj es konzultalj vele. Hogy hasznal-e? Hat sanszos, hogy nem, de proba szerencse.


En csak azt nem ertem, hogy anno nem lattak a szukuletet? Hogy lehet; hogy megmutottek ugy, hogy nem is az volt a bajod?

2023. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom mert látták hogy mikor hátrahúztam akkor lehetett látni hogy a fékem lehúzza a makkomat így nem gondoltak arra hogy fitymaszűkületem is lehetett
2023. márc. 20. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A doki nem nézte meg alaposabban? Vagy nem voltál vele őszinte, hogy erekciónál mi a helyzet?


Szteroidos kenőcs lazíthatja a bőrt, de ha az nem jön be, akkor marad a bevágás (nem javasolnám) vagy a részleges/teljes körülmetélés.

2023. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek, hogy nem a kérdésre felelek, viszont 99% hogy nekem a fék rövid, hátra tudom húzni, de feszül a fék erőteljesen illetve ráfeszíti olyankor körbe a bőrt teljesen a makk alatt, kényelmetlen nagyon.


Szóval én is annak eltávolíttatásán gondolkodom. Erről esetleg tudnál pár sort írni, hogy miként zajlik a dolog? Mennyire érezni, illetve mennyi amíg gyógyul?


Köszönöm szépen.

2023. márc. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem egész nap huzogasd,mint maszturbalas közben!Egyszer úgyis kitagul majd!Az enyém még mereven is takarja a makkomat!A fityma azért van kitalalva,hogy állandóan védje a makkot a külső behatasoktol!
2023. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt relatív fitymaszűkületnek hívják. Ha a frenulotómia (fitmyafék eltávolitása) nem segített, de amúgy nem sebes és hegesedik a fitymád, akkor segíthet szterodios kenőcs használata. Urológus tudja felírni. Érdemes minél előbb elkezdeni használni, mert előbb-utóbb meg fognak jelenni kis pici sebek a fitymádon a mereven való erőltetés miatt. Lehet, hogy csak évek múlva, lehet hogy akár már holnap, ennyiből nem lehet megállapítani. Ha ezek a sebek elkezdenek megjelenni, akkor hegszövet keletkezésével fognak gyógyulni. Ezzel az a baj, hogy a hegszövet sokkal kevébé rugalmas, mint a sima bőr, ezért folyamatosan egyre szűkebb és szűkebb lesz a fitymád, és már csak a körülmetélés fog segíteni. Ami amúgy szintén nem egy hatalmas dolog. Nagyjából másfél milliárd férfi van körülmetélve a világon. A teljes férfi népesség 40%-a. Nem kell tőle különösebben félni. De nyilván jobb elkerülni, ha lehet, márcsak a műtét ára és a lábadozás közbeni kellemetlenségek miatt is.
2023. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2. Azt neked kellett volna elmondani hogy mi a problémád.

Az orvos nem állítja fel és húzgálja hogy megállapítsa.

2023. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!