Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélést kinek miért?

Körülmetélést kinek miért?

Figyelt kérdés
Olyan srác véleménye tapasztalata érdelene aki saját elhatározásból csináltatta. Mi okból? Mennyi idős voltál akkor? Akar privátban ha tudnánk beszélni.

2023. ápr. 1. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Csak akkor kell csinálni,ha igennagy fityma szűkület van!Ha nem tudod hátra húzni,hogy alaposan megmosd a peniszed makkjat!Ha nem mosod meg rendszeresen,bepalik és begyullad!Akkor már nagyobb baj lesz belőle!
2023. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem teljesen igaz, nemcsak fitymaszűkület miatt szükséges(vagy lehet). Pl fitymatúltengés, túl sok bőr+rövid fék vagy ezek kombinációja is problémát okozhat együttlétkor, ilyenkor jobb választás megszabadulni felesleges bőrtől, de ha saját elhatározás miatt , mert épp az jön be , azzal sincs semmi probléma. Hátrányod nem

lesz ebből, előnye kevesebb esélyed van gyulladásra, nem fog vizelet pangni fityma alatt, ez annál jellemző akinek alapból hosszabb fityma bőre van…

2023. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít saját elhatározásnak? Sok évnyi felesleges önvizsgálat és kesergés után vettem a bátorságot és szó szerint tökös voltam, hogy az urológián megmutattam. A doki apám ismerőse volt, aki kisfiú korom óta ismert. Ő ugyan csak megvizsgálta a fitymatúltengésem, rövid fékem illetve enyhe szűkületemet, de ernyedten láthatta csak. Én kértem, hogy nem lehetne-e körülmetélést választani végleges megoldásként, mire ő simán kiírt műtétre pár nap gondolkodási időt hagyva.
2023. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy gondolok rá mintha tetoválást vagy piercinget csináltatna valaki. Ez is egy testmódosítás és a világ nagyrészén nem is orvosi dolognak tekintik hanem vallási vagy kultúrális szokás, ami csak úgy mellékesen még egészséges is.


Világszerte a férfiaknak kb 1/4-e körülmetélt, úgyhogy ez még csak nem is igazán ritka (csak pont Európában nem nagyon elterjedt).

Nem tudom, hogy sokan miért vannak úgy kiakadva ettől (és miért érdekli őket, hogy mások mit csinálnak a saját péniszükkel).


Szerintem jobb körülmetélve. Akinek nem tetszik az ne vágassa meg magát, de azért fogadja el, hogy nem mindenki osztja az álláspontját.

2023. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én végül 28 évesen estem át a metélésen. Előzményként volt gyerekkorban fitymaletapadás, fitymaszűkület amit sikeresen "kikezeltek". Igaz szó szerint vért pisiltem. Ezért felnőtt korban amikor úgy éreztem, hogy egy picit szűkebb, akkor rohantam az orvoshoz. Persze megnyugtatott, hogy semmi bajom nincs. Végül én mondtam neki, hogy mi lenne ha körülmetélne. Azt mondta, hogy van egy csomó előnye, ha eldöntöttem, akkor ad időpontot. Abban a pillanatban mondtam neki, hogy igen, szeretném. Egy hónappal későbbre adott időpontot. Ez már 16 éve történt, egy percig se bántam meg az akkori döntésemet.
2023. ápr. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vannak, akik ebben kizárólag a zsidó szokás misztériumát látják, ugyanúgy ahogy másokat meg a cölibátus misztériuma izgat.

A körülmetélés zsidó rituálé is egészségügyi okokból került bele a liturgikus hagyományba.

2023. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán a létező legjobb válasz erre amit a 4# írt...mindenkinek a magánügye. Az, hogy ez csonkítás, meg nem fog semmit érezni metélés után az illető, meg hasonló orbitális baromságokat, csak olyan ír, akinek fogalma sincs az egészről, csak hallott valakitől valami hülyeséget. Ehhez még annyi, hogy általában az a leghangosabb akinek épp semmi gondja nem volt soha a fitymájával (megjegyzem, hogy kevés ilyen van, mert sokaknak van gondja vele rövid,szűk,hosszú stb. csak épp nem foglalkozik vele, vagy nem is tudja hogy épp nem a legjobb neki).
2023. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!