Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális hogy a reggeles...

Normális hogy a reggeles műszak teljesen tönkre tesz?

Figyelt kérdés

5:30 kor kezdődik nálunk a reggeles műszak. Kell 10 perc amíg felöltözök megfürdök fogat mosok stb meg 30 perc amig kocsival beérek tehát minimum 4:50 kor kell kelnem de néhány percet így is késni szoktam.

De ezek után hulla vagyok egész nap(fejem fáj álmos vagyok gondolkodni alig tudok) ma szabadnapos vagyok 11 ig aludtam de így is majd össze esek a fáradtságtol és ez mindig akkor van amikor reggel kell kelnem délutános héten ilyen gondom nincsen.

Alapból magamtól 9-10 előtt sose ébrednék fel ébresztő nélkül. Létezik hogy a szervezetem egyáltalán nem tolerálja a hajnali kelést? Új munkahelyet kéne nézzek?


2023. ápr. 2. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit alszol?
2023. ápr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem igazán értem, azért ez nem egy irrealis időpont az ébredésre, 5 óra az nem hajnal.
2023. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki más. Én imádtam éjszaka dolgozni, más meg menekült ettől.
2023. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha azt nézzük, hogy mennyien kelnek gond nélkül hasonló időben, akkor nem normális.

Ha azt, hogy felnőtt létedre más napokon csak 9-10 körül kaparod magad ki az ágyból, az sem normális.

Hogy kell-e váltanod, azt neked kell tudnod. Ha ennyire rosszul bírod a korai kelést, akkor nyilván célszerű, ha van rá lehetőséged.

Kérdés, mikor fekszel, mikor alszol el, milyen napirendet tartasz délelőttös és délutános műszakokban, mennyi plusz feladatod van, összesen mennyit dolgozol stb.

2023. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Általában 23 előtt nemtudok elaludni tehát jelen esetben max 6-ot.

Mióta élek nekem mindig problémáim voltak az alvással nehezen alszok el sokat forgolodok csak későn tudok elaludni emiatt későn is kelek alvás közben is sokszor fel ébredek.

Alapbol 8-10 órákat szoktam aludni úgy egész jól érzem magam a probléma akkor van amikor hajnalban kell keljek és csak 6 ot tudok.


Utolsó

Tegnap 5:30-tól 18:30-ig

2023. ápr. 2. 13:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan voltam reggelente mint a mosott xar, aludtam el meló közben, aztán elmentem egy alvásdiagnosztikára, nekem tudtak segíteni, egy próbát megérhet neked is.
2023. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Próbáld ki a reggeli hidegzuhanyt!

Ne igyál reggel kávét, csak délután!

Hallgass zenét, ami felébreszt, felpörget!

Nekem a death meg a groove metál jön be.

2023. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

kicsit luxus kenyelmi duma hogy a te szervezeted nem birja...

ha a penztarcad birja es tudsz keressel masik melot :-D


en egyetem mellett 4.30kor keltem hogy 5.15kor a peksegben legyek ahol meloztam regebben. utanna 11.45tol 17.00ig suli, tanulas es masnap ugyanaz megint...


szerintem beallitottsag kerdese...ha muszaj megcsinalod. amit javaslok,koran fekves

2023. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Phoney ***** válasza:
80%

"Létezik hogy a szervezetem egyáltalán nem tolerálja a hajnali kelést?" -- ilyen formában nem létezik. Minden szervezet ritmusa állítható, mert különben aki időzónák között költözik, az életfogytig ki lenne készülve az időeltolódástól, ami természetesen nem így van.


Csak azt nem tolerálja a szervezet, hogy össze-vissza időpontokban kelsz 4-5 órás különbségekkel. Ha 9 utáni kelésre vagy ráállva, akkor bizony nem fogod kialudni magad 4:50-re, ez elég természetes, a legtöbb embernél így van. Ha állítani akarsz rajta, az a legegyszerűbb, ha veszel melatonint, az új elalvási időpontod előtt legalább fél órával beszedsz egy 3 mg-os adagot (mondjuk este 8-kor), aztán elmész aludni.


De ha legalább 6-7 órási keléshez szoknál, már az is igen sokat javítana a dolgon.

2023. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Normális, hogy nehezen viseled.

Egyrészt az embert természetes módon leginkább a fénytől beinduló kémiai folyamatok ébresztik fel. (egyúttal viszont villanyfényes világunkban ezek is pörgetik esténként túl sokáig) Márpedig fél ötkor az év nagy részében még elég sötét van.

Másrészt az emberek szervezete, hormonháztartása nem egyforma, így valakihez jobban, valakihez kevésbé passzol a korai kelés, ez tudományos tény.

Szóval nem abból kell kiindulni, hogy másoknak mi a jó. Azt nézd, hogy neked mi a jó. Nyilván mindenhez alkalmazkodik az ember, ha muszáj, de ha megteheted, valószínűleg jobban éreznéd magad más munkahelyen.

2023. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!