Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 144-es vérnyomás az nagyon...

144-es vérnyomás az nagyon magas? 26 vagyok. Edzek heti 3x azért figyelek az étrendre is nem dohányzom.

Figyelt kérdés
Van hogy heti 1-2x szedek edzés előtti készítményt amibe van koffein plusz kávézo, tobb mint vlszinu befolyasolhatjak ezek. Olyat is olvastam hogy a sulyemelestol is lehet magas vernyomas. Pedig semmi bajom nincs. Ez vajon nagyon nagy problema egeszseguyileg? Ugy gondolom ez nem kene olyan nagy gondnak legyen mert a hatarertek 140 es en 4 el leptem tul lehet izgultam a dokinal. ( alkalmassagi miatt lett merve. Azon agyaltam hogy nem fogok edzes elottitnszedni kave adagot is lecsokkentem napi 3-4re.

2023. ápr. 27. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Alkalmanként ekkora érék nem magas. Mérd egy hétig reggel és este otthon nyugalomban. Ha ott is 140/90 Hgmm felettieket mérsz, érdemes orvoshoz fordulnod vagy igen, csökkenteni a koffeinen.
2023. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az izgulás miatt annyi, akkor nem baj, de tényleg ellenőrizni kéne nyugalomban párszor. Mert ha nyugalomban is ennyi, akkor kezelni kéne mindenképp. Nagyon fiatal vagy még, és idővel súlyos komplikációk várhatók, ha kezeletlenül marad. De ha csak stressz hatására ment föl egy rövid időre, akkor nem számít soknak. Olvass utána a helyes vérnyomásmérésnek (ücsörgés után, megtámasztott háttal karral stb.), nehogy tévesen mérj magas értéket.
2023. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szg74 ***** válasza:
Házilag érdemes lenne ellenőrizned, ha aggódsz. Az orvosok nem ritkán úgy mérnek vérnyomást, mint régen a piaci árusok, amikor felcsapták a mérleg nyelvét, hogy annyi, nem megvárva a teljes egyensúlyba kerülést.
2023. ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezen miért kell bekaksizni. Ez a mérés nem is ér amúgy semmit, mert kávé nélkül nyugalmi helyzetben érdemes mérni.
2023. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!