Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Phimosis (fitymaszűkület)...

Phimosis (fitymaszűkület) esetén mi ajánlatos?

Figyelt kérdés
Csak erectilis állapotban, kb. 2-es stádium 4-ből. 2 hónap szteroidos krém (betametazon) sikertelen. Csak műtét maradt. Teljes körülmetélés vagy dorsal incision / slit +- fitymafék átvágás. Egyéb opciók? Magán vagy állami? Tudtok szakembert ajánlani? Cél a kevésbé invasivtól haladni, tudom nagy a kiújulási arány, de vágni még lehet vissza tenni már nem, ezért kezdeném a dorsal slittel. Melyik magán helyet ajánljátok? Aki nem TKM - teljessel kezedene? Árak is elég széles paletta 100-200-300 ezer. A pénz nem számít, inkább a kimenetel. Mennyi idő kell a gyógyuláshoz? Mikor tudnék utána fürödni, akár Balatonban, tengerben? Mikor tudnék biciklizni? Tapasztalatok?

2023. máj. 7. 11:25
 1/10 A kérdező kommentje:

Tágító szilikon gyűrűket is próbáltam, 2 félét is.


- fityma bevágás


- fitymafék bevágás


- fitymafék kimetszés


- részleges körülmetélés


- teljes körülmetélés



- lézeres vagy szikés


- ragasztás vagy varrás


Helyi érzéstelenítést preferálnék, csak bemegyek, megcsinálják, haza jövök? Mennyire kell előre időpontot foglalni?


Köszönök minden választ.

2023. máj. 7. 11:27
 2/10 anonim válasza:
27%

Én az orvosi beavatkozást mindenképpen kerülném. Úgy tudom hogy simán helyreállítható otthoni nyújtással, de azt sem szabad túlzásba vinni.


Nekem is volt enyhe, és igazából a punci segített rajta mert ott mindig természetesen hátracsúszott a bőr és szerintem ezért annyit nyúlt, hogy normális lett.

2023. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
PrePex, Shang Ring, ZSR circular stapler?
2023. máj. 7. 11:35
 4/10 A kérdező kommentje:

"otthoni nyújtással, de azt sem szabad túlzásba vinni.


Nekem is volt enyhe, és igazából a punci segített rajta mert ott mindig természetesen hátracsúszott a bőr és szerintem ezért annyit nyúlt, hogy normális lett."


Ezek nem opciók , félek a paraphimosis jelenségtől, és akkor is vágni kell.

Inkább szeretnék biztosra menni. Egy idő után félő , hogy hátra szorul, legalábbis úgy érzem.

2023. máj. 7. 11:36
 5/10 anonim válasza:
40%

#4


Akkor nem tudok hozzászólni bocsánat.

De szerintem teljes körülmetélést ne csináltass, elérzékteleníti a farkad, nézz utána hogy pl. amerikában mennyi ilyen sztori van hogy a gyerekkorukban körülmetélt emberek átkozzák a szüleiket hogy ilyet csináltak velük.


Szerintem akármi is a megoldás a legkevesebb vágással, vagy orvosi beavatkozással járót válaszd.

2023. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Nekem általános iskolás koromban csinálták meg. Nehezen jött fel és többször nem tudott visszamenni mosás után. Volt hogy egy óráig úgymaradt.

Eljutottunk a műtétig. Először csak részlegesen lett megcsinálva, de hamar kiderült, hogy nem lesz elég és teljesen körül kellett metélni.

Nem sokmindenre emlékszem belőle, de arra igen, hogy a gyógyulás nem volt rövid. A varratok ugye bent voltak egy darabig, de a kiszedésük után is maradtak sebek, amiknek kellett még idő. A víz viszonylag sokáig gondot jelentett, amíg teljesen be nem gyógyult az összes seb. A bicikli nem okozott gondot, bő alsóban nem súrolta.

Nekem nem érzéketlenedett el. Mint a legtöbb általános iskolás fiúnak, nekem is volt már "olyan szokásom", előtte is, utána is, de nem vettem észre különbséget. Annyi változott a makkon, hogy száraz lett, de nem kemény, hanem puha és selymes :D. Habár van egy kis rész a tetején a makk mögött, ahol bőrkeményedés lett, de a vágás 98% - a teljesen jól regenerálódott.

Nem emlékszem, hogy államiban, vagy magánban lett megcsinálva. Nekem meghagyták a fék egy részét, a műtétet pedig lézeresen csinálták, teljes altatásban. Arra emlékszem, hogy még nem voltam teljesen elaltatva, amikor beadták a helyit, na az rohadt rossz volt. Ahol a hajlat lenne, amikor harcra kész állapotban van, oda adták be, pont felé. A műtét után is sajgott a helye egy darabig.

2023. máj. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csupasz makk ***** válasza:
100%
Én mindenképpen a teljes metélést javaslom a fitymafék alapos kimetszésével együtt. Én 12 éves koromban estem át rajta, azóta tökéletesen mûködik a szerszámom. Ha normálisan csinálja meg az orvos a metélést, akkor semmilyen hátránya nincs a beavatkozásnak, elônye viszont annál több. A korulmeteles.hu oldalon tudsz részletesen tájékozódni.
2023. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A teljes körülmetélést választanám, mert részlegesnél újra beszűkülhet, míg bevágásnál nem nézne ki "szépen".
2023. máj. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 felett vagy már nem fog nyúlni szóval teljes körülmetélést javaslok.
2023. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tritonlifot ismeri valaki (350 rongy a műtét) ?
2023. júl. 8. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!