Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyi értelme lenne visszamen...

Mennyi értelme lenne visszamennem az urulógushoz?

Figyelt kérdés
44 éves vagyok. Elmentem a kerültei urológiára azzal, hogy szerintem prosztatagyulladásom van és az ultrahangon enyhén megnagyobbodott prosztatát láttak. Az urulógógus csinált RDV-t, úgy fogalmazott, hogy: "Prostamol Unot fog szedni" és elküldött PSA tesztre. Az ultrahang nem náluk készült, így kétlem, hogy tudná a prosztatám ott mért méreteit. Valami olyasmit mondott, hogy júniusban vagy júliusban menjek vissza. Ez úgy másfél - két hónapja volt. Talán majd most elkezdek ilyen pirulát szedni, amúgy pedig a PSA tökéletes lett. Nyílván így ezekben a hónapokban nem volna ésszerű visszamennem hozzá. Továbbá azt sem tudom, hogy minek kellene ilyen hamar visszamennem. A megnagyobbot prosztata lecsökken a Prostamol Uno-tól? Felételezem egy RDV-vel nem tudja eldönteni, hogy hány millimétert csökkent. A panaszaim, ha egyáltalán panasznak lehet nevezni őket, már jóval korábban megvoltak vélhetően a szorongás, illetve talán azért mert SM beteg vagyok.Azzal kapcsolatban pedig megmondta, hogy nem tud vele mit csinálni.
2023. máj. 27. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden apróság miatt felesleges orvoshoz fordulni én mentális betegnek és lelki sérültnek tartom azokat akik rendszeresen szűretik magukat minden hülyeségre.
2023. máj. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy mentálisan nem vagyok tökéletes.
2023. máj. 27. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a PSA jó, és a fizikális vizsgálat szerint nem talált nagy problémát, akkor sok jelentősége nincsen egy újabb vizitnek. Azt viszont nem értem, hogyha volt ultrahang, ahol leírtak prosztata nagyobbodást, emiatt mentél urológiára, akkor annak az eredményét nem vitted a dokinak? Annak mi értelme van? Vagy lehet EESZT-ben megnézte és onnan tudja a pontos méreteit. Azért rendelt vissza, mert kért vizsgálatot és annak az eredményét neki jóvá kell hagynia, másrészt akkor lehet kér más vizsgálatot is.
2023. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
0,1-4 volt a referencia tartomány, a mért érték pedig 0,230 lett. Nem vittem el neki és szerintem nem nézte meg az EESZT-ben. Azzal mentem hozzá, hogy "szerintem prosztata gyulladásom van, egyébként voltam ultrahangon, ahol azt írták, hogy a prosztata jelzetten nagyob, középlebeny látható". Erre csinált egy RDV-t. Ami alapján ezt írta: 0,5 ször nagyobb mirigyes tap. Na meg még mindenféle vizsgálatok kamu eredményeit odaírta a hasára ütve, amiket nem csinált meg. Ha jól tudom, azért mert így több pénzt kapnak.
2023. máj. 27. 22:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Én azt gondolnám, hogy a mai világban felesleges papíron elvinni a leletet az orvoshoz. Igaz az SM ambulancián azt mondták, hogy MR-re vigyem el papíron, mert ott nem férnek hozzá az eeszt-hez.
2023. máj. 27. 22:48
 6/6 anonim ***** válasza:
A prostamol uno is egy nagy semmi, csak sokba kerül.
2023. máj. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!