Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nemibeteg szűrés Magyarországo...

Nemibeteg szűrés Magyarországon ingyenes vagy ez csak Budapestre érvényes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem a nemibeteg gondozóban de urológián is ingyen csináltak szűrést. 2 vidéki ismerősömnek is azt mondták, hogy a nemibeteg szűrés fizetős. Azzal indokolták, hogyha ingyenes lenne, akkor az utcán állna sor és ezek nagyon drága vizsgálatok. Ez azért is hülyeség, mert sok betegség tünetmentes. Ahogy a Mária utcai klinikán is jelzik.


"Mivel foglalkozunk?

szexuális úton terjedő fertőzések (pl. szifilisz, gonorrhoea, Chlamydia, HPV, stb.) diagnosztizálása, kezelése, a betegek utánkövetése

tünetmentes páciensek szűrővizsgálata"


Gondolom itt is ingyenes, csak mivel országos központ, sokára kapsz csak időpontot. [link]



#szűrés #nemi betegség #STD #Mária utcai klinika
2023. júl. 23. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Állami rendeléseken ingyenes .
2023. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van erre valami rendelet, jogszabály? Mire lehet hivatkozni? Budapesten nem volt probléma, de vidéken igen.
2023. júl. 23. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nemibeteg szűrés én úgy tudom, hogy nem ingyenes. Tünetes beteget vizsgálnak ingyen, terhesség alatt van valami szűrés, de ha mindenre le akarod szűretni magadat, az Pesten is fizetős.
2023. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 pont ez a probléma, hogy sok betegségnek a tünetei elmúlnak, van ami eleve tünetmentes. Ezért terjed legjobban a Clamydia, ami csak meddőségi vizsgálatnál derül ki utólag. [link]
2023. júl. 23. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Én is azt gondolom, hogy jobban hozzáférhetőnek kellene lennie az ilyen vizsgálatoknak.
2023. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy az orvos jobban jár ha fizetős vizsgálatra küldi a beteget, de ez soha nem fog kiderülni. Nem tudom, hogy az ingyenes vizsgálat lehetősége hol van szabályozva törvényileg.
2023. júl. 25. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!