Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Régóta tartó fájdalom a...

Régóta tartó fájdalom a pénisz tövénél, gyakori vizelés. Tapasztalta már valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb fél éve tart a kálváriám, egy ejakulációt követően alakultak ki a panaszaim. Azóta sűrű vizelés, medencémben diszkomfort érzés, gyulladt makk és hideg érzés a péniszemben.

Jártam urológusnál, aki szerint minden rendben. (UH, vérvétel, vizelet tenyésztés)

Ondó tenyésztés pozitív lett baktériumra, amire 1 hétig antibiotikumot szedtem, de nem történt vàltozás az állapotomban.


Valaki tapasztalt már hasonlót?



2023. szept. 23. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Sokat használod. Pihentesd 1 hónapra.
2023. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Nekem hasonló tüneteim voltam. Nekem negatív lett minden tenyésztésem. Én is azt a lelelet kaptam, hogy urológiai szempontból minden rendben. Aztán pár hónap múlva úgy bedurrant a prosztatám, hogy azt hittem itt a vége. Nulla erekció, nulla alvás, állandó vizelési inger akadozó vizelettel. A heréim és a gát környéke úgy fájt, hogy úgy ettem a gyulladáscsökkentőt mintha cukor lett volna. Az orvos állított le, mert már látszódott a vérképen. 3-4 hétig úgy éltem, hogy már azon gondolkodtam, ha ez így marad, akkor megölöm magam. 2 hónapig toltam magamba a Proxelan kúpot. Nem kívánom senkinek se ezt az állapotot. Lehet, hogy neked is prosztatagyulladásod van. Szerintem menj vissza, kapd el időben, ne hagyd, hogy romoljon az állapotod.
2023. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2- es válaszadó, Neked mi segített megoldani a panaszokat? Proxelan kúp, vagy valamilyen gyógyszer?

Úgy érzem az egyetlen dolog, amitől enyhébbek a tüneteim, az az önmegtartóztatás.

2023. szept. 23. 23:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A prosztatagyulladás az urológusok számára az egyik legnagyobb kihívás. Nem tudom, hogy pontosan mi segített, én az alábbiakat tettem/teszem, így most már szinte tünetmentes vagyok, egy-egy bizonytalan pillanattal. Nem iszok koffeint és kerülöm a cukrot, amennyire csak lehet. De ha édesítőszer és cukor között kell választani, akkor inkább a cukor. Nem iszok szénsavas dolgokat, maximum néha egy-egy sört. Ne hagyd, hogy a fürdőnadrág rajtad száradjon meg, ha uszodába, strandra mész, legyen nálad egy száraz, ahogy kijössz a vízből, akkor cseréld át. Mielőbb bemész a vízbe, akkor pedig vissza, hogy maradjon egy száraz nadrágod. Ne ülj le hideg dolgokra. Ha van ülésfűtés a kocsidban, használd. Ha nincs akkor hideg időben szerezz be egy utólagosan beszerelhetőt. Sok-sok mozgás. Héten 4-5 nap futok alkalmanként 5-10km-t. Ez nekem nagyon jót tesz. Bár az orvos nem ajánlotta, de szoktam biciklizni is. Van kifejezetten prosztatabarát ülés, ha szeretsz és szoktál biciklizni, akkor érdemes venni egyet. Továbbá fontos az orvosi segítség is. Nyugodtan menjél vissza, ha vannak panaszaid és ne hagyd magad lerázni. Ha másképpen nem megy, akkor keress fel egy másik orvost. Amikor be volt durranva, akkor olyan gyulladáscsökkentőket szedtem, amit orvos írhat fel. Viszont én nagyon rosszul voltam, így szedtem mellé a simán megvásárolható láz- és fájdalomcsillapítókat. Te ne legyél ilyen hülye mint én. Tartsd be az orvosi utasításokat, bízzál bennük. A proxelan kúp is sokat segíthetett, de készülj fel rá, hogy lesz egy kellemetlen mellékhatása. Mindig csak alsónadrágban aludtam, ez most nem lesz elég, fel kell rá venni még valamait. Pizsama vagy bármi más. Sajnos az éjszakai szellentéseid annyira el fogják "áztatni" az alsódat, hogy még így is szite naponta kell ágynemű huzatot cserélni, de pizsamát egészen biztosan. Ne barna foltra gondolj, de a kúpnak vannak olyan összetevői, amik kijönnek belőled. Miután csillapodtak a tünetek, velem fél évig szabalpálma kivonatot szedetett az orvos. Az önmegtartóztatásra pedig nekem annyit mondott az orvosom, hogy inkább ejakuláljak minél többet, legalább 2 naponta. De tényleg a legtöbbet a mozgás segített. Évente járok kontrollra, az orvosom szerint nincs semmi gond a prosztatámmal már, szerinte a bizonytalan tüneteket az idegek okozzák, aminek jót tesz a mozgás. Javasolta a Kriston intim tornát is, de még nem sikerült eljutnom egy ilyen tanfolyamra. Persze meg lehet tanulni könyvből és Youtube videókból is, de jobb ha látja egy szakértő, hogyan sajátítod el. Jobbulást kívánok és ne szégyelj a panaszaidról beszélni az orvos előtt. Tudom, hogy nem egyszerű, nekem se volt az.
2023. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!