Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Higiénia hiánya miatt is...

Higiénia hiánya miatt is lehet HPV-s az ember?

Figyelt kérdés

Az a helyzetem, hogy még nem volt szexuális kapcsolatom de igen Hpv-re utaló elváltozás van a fitymafékre melletti kis részén jobbra.


Olyan 12-13 éves lehettem amikor egyszerűen nem húztam hátra a fitymámat.

Persze lett is belőle egy kis gombás fertőzés. Plusz letapadás is, de azt pár éjszaka meleg vízes "torna" helyre is hozta. Szóval merev és lankad állapotban is szépen hátra megy.


A nagyját a Bactroban letakarított de még a közepe vörös, plusz ott van a fehér, kissé karfiol alakú ki növés.

Sokáig nem zavart, mert nem gondoltam bele mi lehet, de miután utána olvastam azóta jó pár álmatlan éjszakát is okozott. Hosszú ideig nem növekedett, de az elmúlt időben egy kicsit hozzá tett a méretéhez. Ami most még inkább megrémít.


Szóval okozhatott HPV-T a sületlenségem?


Majd ha egyszer lesz szexuális életem akkor végig óvszerben kell és retteghetek, hogy át adom?


Valamint magán nemi gyógyász vagy esztk alapú orvost érdemesebb meg keresni?

Vagy esetleg otthon lehet kezelni?


Előre is köszönöm a segítséget!


2023. szept. 26. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha sürgős és megengedheted magadnak, akkor magán, ha ki bírod várni, akkor sztk. Fontos, hogy moss kezet, mielőtt hozzáérsz és utána is. Az orvosnak tedd fel a kérdéseidet, aki látja is, hogy mi az igazság.
2023. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Közös törölköző is okozhatta, ha a családodban van valakinek hpv problémája. Sok férfi hordozó külső jelek nélkül is. A tied még lehet akármi más is, tehát mindenképpen orvosnak meg kell mutatni.
2023. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es, nem használunk közös törölközőt.

Valamint bármilyen magán bőrgyógyászt felkereshetek nemi problémával vagy csak kimondott arra specializálódott orvost?

2023. szept. 26. 09:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mész valakihez, akkor érdeklődni kell, hogy ő pontosan mivel foglalkozik, de azért bőrgyógyász akármelyik tud segíteni. Alapvetően a HPV nem higiéniai okok miatt fertőz, főleg, ha nincsenek közös törülközők, stb.,majd az orvossal megbeszélitek.
2023. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hpv az vírus. Önmagadtól nem kapod el
2023. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2023. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
Szerintem tisztàlkodj rendszeresen és keress fel egy orvost a problémával.
2023. szept. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?Voltál orvosnál?
nov. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltam. Kettőnél is :D

Bőrgyógyászati szempontból minden rendben azonban egy urológiai vizsgálatot a biztonság kedvéért meg kell ejtenem.


Nincsen gyulladásom és a kis kinövés egy túlműködő mirigy ami teljesen normális.

nov. 18. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!