Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hormonhiány okozhatja hogy 30...

Hormonhiány okozhatja hogy 30 évesen úgy nézek mint egy 18 éves?

Figyelt kérdés
És nagyon nem a jó értelemben, nincsenek férfias vonásaim. 25 éves koromban is 18 évesnek néztek, azt hittem idővel ez változni fog, eltelt majdnem 5 év és ugyanúgy nézek ki.
2023. okt. 11. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a genetikád .
2023. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem ráncosodsz, őszülsz, kopaszodsz akkor örülj neki. Engem 31 évesen 26-27-nek néznek, nem sok, de büszke vagyok rá.
2023. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván nem tudhatom, hogy nálad mi okozza, az én hasonló esetemben hormonprobléma okozott ilyet. Tudom, hogy nagyon nehéz élethelyzet, engem 25 évesen néztek 15-16 évesnek. Ez nyilván az élet minden területén nehézséget okozott. Nem untatlak a részletekkel, nem az a lényeg.

Elmentem egy ismerős urológushoz. A vérvétel alapján megállapította, hogy a szervezetem alig termel tesztoszteront, szinte semmit. Nebido nevű injekciót írt fel (már elmúltam 40, de még ma is kapom, mert a szervezetem nem képes tesztoszteront termelni, kívülről kell bevinni).

Az orvos dönti el, hogy milyen időközönként kell az injekciót beadni (muszkulárisan, a fenékbe szokták beadni), de legfeljebb 10-14 hetente. Már az első 3-4 injekció sokat segített: szőrösödni kezdtem, nem sokkal később úgymond utolértem a saját koromat. Egyetlen kellemetlen mellékhatása volt, hogy tele voltam pattanással, aknéval, de idővel ez a mellékhatás is megszűnt. A vérkép is jó eredményeket mutatott, mutat. Viszont a kívülről bevitt tesztoszteron akadályozza pl. a gyermeknemzést.


Még egyszer mondom: ez az én történetem, nem tudhatom, hogy nálad mi a helyzet. Később, más ügyben endokrinológushoz is mennem kellett, aki szintén felírhatja ezt a Nebido nevű injekciót. Tehát urológus vagy endokrinológus szakorvos kell ehhez.


Néha próbálkoztunk az Androgél nevű géllel, amit naponta kellett használni, bekenni vele a hasat vagy a combokat. A vérkép alapján ez is hatásos volt, csak ugye macerásabb a használata, ráadásul a partnerre is átvihető együttlét során, szóval veszélyes ilyen szempontból.


Sokan mondták, örüljek neki, hogy fiatalabbnak nézek ki, de nem mindenki érti ezt. Ha pl. valaki 40 évesen 35 évesnek néz ki, az jó, de felnőttként gyereknek, vagy a Te esetedben éppen felnőttnek, az megnehezíti az életet. Szerintem fordulj szakorvoshoz (kell hozzájuk beutaló), legfeljebb megállapítja, hogy nincs hormonproblémád. :) Sajnos én túl sokáig halogattam a szakemberhez fordulást, Te ne tedd ezt.

2023. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem nagyon zavar, mert ismeretlen korombeliek is olyanokat mondanak hogy "öcsi" meg "fiú", mert azt hiszik 18-20 körüli vagyok. Csajozás terén is óriási hátrány...
2023. okt. 11. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Már mint az arcod kisfiús vagy vékony is vagy?
2023. okt. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az arcom nagyon kisfiús. Sokáig vékony is voltam, aztán elkezdtem súlyzózni és azon a téren jobb lett a helyzet. Most olyan 85 kg / 190 cm vagyok, szóval vékony, nyurga alkat, de nem vészes.
2023. okt. 11. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor nincs okod a panaszra.
2023. okt. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!