Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy van ez a prosztatavizsgál...

Hogy van ez a prosztatavizsgálatnál?

Figyelt kérdés

Ha meg akarom vizsgáltatni, kell beutaló? Vagy egyből az utcáról beeshetek az urológiára?

A vizsgálat hogy zajlik? Tényleg csak benyúlnak, kitapintják és kész is? Vagy van más is?

Le kell előtte vetkőzni, vagy csak ott a helyszínen letolom a nadrágom arra a fél percre?


2023. nov. 2. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell beutaló. Igen, csak benyűlnak. Ha abban a korban vagy PSA teszt beutalót adnak. Csak letolod a nadrágod.
2023. nov. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok öreg. Csak van egy olyan munkalehetőség, ahol évente elvárás a vizsgálat életkortól függetlenül. És nem tudom pontosan hogy megy ez.
2023. nov. 2. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem beutaló köteles az urológia, de időpontot kell kérni.


Nagyon sok mindent ultrahanggal vizsgál meg a doki, mert azon is látja hogyha gond van, látja a prosztata méretét stb.

Szóval az lehet hogy be sem nyúl. Ha meg igen, akkor az pár másodperc, szóval semmi vészes nincs benne.

2023. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Laborba vérvételre biztos menni kell.Kicsit bonyolultá tették ezt a vízsgálatot.Menete a következő.Időpont kérés az urológiára.Ott adnak beutalót a laborba ,PSA vizsgálatra.Az eredmény már másnapra meg lehet,de az urológiára újból idő pont kell.Ha jó az eredmény a fizikai vizsgálattól el is tekinthetnek.Ezeket a köröket futom én is .
2023. nov. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
11%
Ha ezen múlna az állásom, inkább más után néznék. Most komolyan; hogy lehet ezt elvárni bárkitől??
2023. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!