Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 11 éves kisiamnak fitymaszűkül...

Dóri84 kérdése:

11 éves kisiamnak fitymaszűkület műtéte lesz pénteken , altatni szeretnèk. Olvastam, hogy érzéstelenítve is szokták végezni ezt a beavatkozás( teljes körülmetélés) . Gyerekeket csak altatnak? Vagy lehet kérni náluk is az érzéstelenítést?

Figyelt kérdés
Ha valakinek esetleg kiskamasz , kamasz gyermekének ilyen műtéte volt, le tudná írni, hogy viselte a gyermek, hogyan zajlott? Rettenetesen ideges vagyok! Nagyon féltem! Köszönöm szépen előre is!

nov. 19. 17:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Igen, gyerekeknél általában altatásban végzik ezt a műtétet. Helyi érzéstelenítést felnőtteknél alkalmaznak inkább. Ismertem olyan tizenéves srácot, aki inkább érzéstelenítést kért és úgy is megcsinálták, de egy kisebb gyereknek így jár kevesebb kellemetlenséggel a műtét.
nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nagyon fèltem az altatástól! Igaz egyszer már volt altatva, de akkor is szétizgultam magam. Közben ő meg egy nagyon pozitív típus, nem látni rajta szorongást semmit hála ègnek és nagyon uralkodni próbálok magamon, hogy rajtam se lássa!
nov. 19. 18:08
 3/28 anonim ***** válasza:
81%
Inkább gondolj arra, hogy ez egy rövid műtét. Nem tart sokáig az altatás, az övé pedig egy fiatal szervezet. Átvészeli majd!
nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

A fiatalok hajlamosabbak izegni, mozogni, így náluk valóban az altatás a megoldás, plusz így nem éri egyéb trauma.


Mivel a beavatkozás valóban nem hosszú, így az altatás sem fog órákon át tartani.

nov. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
47%

Az altatást ne úgy képzeld el, hogy alszik és kétséges, hogy felébred-e, hanem ez szedáció, és amig adagolják a kábítószert, addig tart. Elszokták mondani, hogy persze van kockázat, dehát kb akkor az esélye minthogy a fejedre essen egy repülő. Van rá esély, de elég kevés.


Amúgy nyilván nem ismerem, hogy mennyire súlyos a szűkület, de nagyon fog fájni utána neki. Arról nem is beszélve, hogy akinek nincs fitymája idővel elérzéktelenül a makkja és rettentő kínszenvedés lesz a nemi élet neki később. Nem feltétlenül van igaza mindig egy orvosnak, elkell menni több helyre. Én is így jártam, hogy műtöttek, bár csak részlegesen és utána hónapokig annyira fájt, hogy képtelen voltam "bármire is" és szépen vissza is szűkült. Azóta eltelt vagy 30 év és tágult annyit, hogy ne zavarjon.

Tehát jah, nem olyan egyszerű ez. Átkell gondolni.

nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%
Off, de én is beállok az 5ös mögé. Nekem a férjemnek volt fiatal korában műtéte, és nagyonnagyon bánja, hogy megcsináltatta. Sokszor sajnos nem mondják el, hogy ennek milyen következményei lesznek, inkább mindenkit nyomnak a műtétre. Ha van lehetőségetek, keressetek alternatívát, akár abban a formában, hogy ne teljes eltávolítás legyen, hanem csak részleges, ugyanis később a szexuális életére hatással lesz. A férjemnek is sokkal-sokkal érzéketlenebb, mint egy nem műtött embernek :( Tudom, hogy az ember el akarja intézni a problémát, az orvosokat meg nem érdekli az ember általában eléggé ehhez...
nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%

Ne te döntsél ebben.Majd a fiú eldönti ha eljön az ideje.

Ezt nem lehet ám vissza csinálni.

Ne legyél már metélt ímádó !

nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%
5-ös: ritkán fogalmazok ennyire durván, de ez egy orbitális baromság: "Arról nem is beszélve, hogy akinek nincs fitymája idővel elérzéktelenül a makkja és rettentő kínszenvedés lesz a nemi élet neki később." Férjemnek tiniként csináltak teljes körülmetélést durva szűkület miatt, kb. 1 hétig valóban fájdalmas volt neki, de aztán szépen helyrejött, semmi problémája nem volt azóta, beleértve a szexuális életét is. Milyen "rettentő kínszenvedésről" beszélsz? 7-es: nyilván orvosi okokból kell körülmetélni, nem vallásiból.
nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Orvosi oka van, a lehető legsúlyosabb fitymaszűkület e van. Mindenféle vittük , kezeltük stb. Nyilván nem az én akaratom h metèljék szegénykémet , csak momemtán ott tartunk h icipici lyukon jön csak ki a vizelet. Nem tudom miért kell ítèlkezni egyből ! Milyen ostoba komment már bocsànat :” ne te döntsd már el!” Nyilván nem én döntöttem el, hanem orvosok annak érdekében h ne kapjon súlyos fertőzéseket a lenőtt el szövetesedett fityma alatt, ahol már bocsánat de gyűlik már a vàladék. Ez tény, hogy az esetében meg kell sajnos csinàltatni, nem az én passzióm és nem az èn konnyebbsègem! De, hogy is lehet ilyet írni, azért az édesanyák a legjobbat szeretnèk a gyermeküknek! A rosszindulat borzalmas , azért tettem fel a kérdést, hogy megtudjak mégtöbbet a menetéről. Köszönöm azoknak a vàlaszt, akik jóindulattal próbàltal segíteni ! A többieket nem szeretném megsérteni!
nov. 19. 21:10
 10/28 anonim ***** válasza:
70%

Nekem 13 v 14 eves koromban csinaltak meg es akkor mar erzestelenitve, nem tudok rola, hogy felmerult volna, hogy altalasban legyen, de lehet h szuleimmel meg lett beszelve


> le tudná írni, hogy viselte a gyermek, hogyan zajlott


Elotte volt mar kisebb koromban egy kisebb mutetem (nyakrol szemolcscsomo leszedese) ezert kb olyanra szamitottam, de elegge paraztam, remegett a labam es hanyingerem volt. Kellett varni egy csomot szulokkel, aztan behivtak egyedul es le kellett vetkoznom es lefekudnom egy asztalra es vmennyire leszijaztak h ne mozogjak mikozben csinaljak.


Itt is varni kellett valamennyit, ami eleg idegorlo volt ebben a helyzetben, aztan bejott aki csinalta, elmondta h mi lesz es mit fogok erezni. En probaltam kicsit alkudozni, o megnyugtatott felig kamu szovegekkel, hogy "csak a vegebol veszunk le egy kis darabot a borbol ami nem kell", "eszre se fogom venni h nincs ott" stb, kozben beadott erzestelenito injekciokat ami fajt, de mondta, hogy ez a legrosszabb resze a mutetnek, es utana tenyleg nem ereztem semmit, nem is tudtam szinte h csinaljak es meglepodtem amikor mondtak h kesz. Kimenni felszabadito volt, foleg h még hatott az erzestelenito, aztan volt egy beszelgetes szulokkel egyutt, hazavittek es jott 1 het eleg nagy szenvedes, fajt mozditasra, ejjel folyton felebredtem, meg furdeni es wczni a kotessel nagyon korulmenyes volt, de kozben nem kellett suliban lennem es egesz nap gepeztem szoval csak felig volt szenvedes. :D Naprol-napra jobb lett, aztan egy ido mulva varratszedes, utana mar gyogyult volt es nem kellett ra vigyazni, de honapokig fura volt es nagyon idegesitett, hogy szabadon van, vegul idovel megszoktam es minden rendben vele


> Ne te döntsél ebben.Majd a fiú eldönti ha eljön az ideje.


Hat, en orulok h le lett tudva es nem most kell ezzel is szivnom, mint pl a bolcsessegfogammal. Gyerekkent minden gyorsabban is gyogyul, meg iskolabol kimaradsz 1 hetet es nem edzel 1 honapot, na bumm, felnottkent nem ilyen egyszeru


> idővel elérzéktelenül a makkja és rettentő kínszenvedés lesz a nemi élet neki később


Gondolom nem olyan erzekeny, mintha egesz nap fedve lenne, de nekem abszolut nincs ilyen problemam

nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!