Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Srácok, akiket körül kellett...

Srácok, akiket körül kellett metélni! Pontosan milyen orvosi ok miatt kellett elvégezni a műtétet?

Figyelt kérdés
Kizárólag azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik orvosi ok miatt lettek körülmetélve. Pontosan mi volt az ok? Ha szűkület vagy relatív szűkület akkor milyen mértékű?

nov. 21. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem enyhe szűkületem volt, de csak erekcióban. Egyszer a makk alá is szorult, de akkor magamnak vissza tudtam tenni. Jobban zavart, hogy utólag kiderült fitymatúltengésem volt. Kb. 3-5 cmre, úgy másfél-két makkhossznyira túllógott. Anyámék nem tanítottak meg a helyes pisilésre, mert bár simán pisiltem az út mellett vagy erdőben akár más fiúk előtt is, de sose mondták, hogy hátra kellene közben húznom, hogy legalább a vége kilógjon szabadon. Fürdéskor ellenőrizte kisfiúként, de pisiléskor valahogy ez nem lett megtanítva. Hülyén is jött volna ki, ha mások előtt hosszasan rendezgetem. Emlékszem néha fel is fújódott és lehetett látni a fityma alatt a makk végénél a vízsugár helyét. Aztán jött pár helyi irritáció és gyulladás, aztán így kötöttem ki az urológián, ahol a doki felajanlotta a körülmetélést. Ez mondjuk a másik véglet, de a doki azt mondta, hogy csak teljes eltávolítás esetén lesz erekcióban feszes. Azóta sem bántam meg.
nov. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Nálam szintén ez van amúgy, enyhe szűkület mereven. Illetve visszatérő enyhe illetve kicsit erősebb gyulladások, aminek okára még szövettan sem derített fényt, így az orvos egyedüli megoldásként nekem is ezt ajánlotta fel.
nov. 22. 07:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyerekkori fitymaszűkület. 3 évesen is teljesen hátrahúzhatatlan volt, anya ilyen irányú kísérleteinél meg olyan csikis érzés fogott el, hogy egyszerűen kicsúsztem a kezéből a fürdőkádban, annyira össze húzódtak a nevetőizmaim. Nekem nem volt a túllógás csak 1 cm, de viszont be volt szűkülve.
nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is gyermekkori szükület volt, csak nekem párosult rövid fityma fékkel. A szűkület akkora volt,hogy csak a húgycső látszódott.
nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában szűkület, de probléma a fitymatúltengés és/vagy túl vastag fityma, rövid fék, balanitis és ezek kombinációi…
nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!