Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha anyai ágon öröklődik a...

Ha anyai ágon öröklődik a kopaszodás, tehát az anyai nagyapám nem volt kopasz elvileg én sem leszek, de mivan akkor ha én az édesapám hajtípusát örököltem?

Figyelt kérdés

dec. 2. 23:34
 1/3 anonim válasza:

Nem sokat írtál a hajtípusodról.


Anyámnak mindig alig volt haja, es 40 éves kora után oldalt látvanyoaan ritkulni kezdett, apámnak meg dús sok haja volt 30 éves kora után kezdett felül kopaszodni.



Nekem meg vekonyszalú hajam van de sokkal több mint anyámnak.


Youtubon, neten, tiktokon utana tudsz nézni hajápoló rutinoknak.

Fontos a hajmosás közben masszírozni a fejbőrt, videók is vannak erröl is.


Vannak ezek a szar hajnövesztő szérumok, a fele semmit nem ér a masik fele meg ha abba hagyod ki hullik a hajad.


Tudom ajánlani a Kallos-nak a keratinos samponjait eszméletlen jó a hajra, van is ismerősöm akinek derékig érő haja van már, 50 ev feletti, de erős szép haja van. Ugyan ilyen Kallos sampont használ.


Minnél hamarabb elkezded ápolni annál jobb:)

dec. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy anyai ágon öröklődik a kopaszodás? Ez most egy általános kijelentés akar lenni? Mert akkor totál fals. A domináns gén öröklődik nagyobb eséllyel. Ha például mindkét irányból ellentétes fenotípust eredményező domináns gént örökölsz, akkor meg százalékos esélye van mindkettőnek, és befolyásolják a recesszív gének is.

Lényeg a lényeg: ha azt látod, hogy apád haját örökölted (nem csak színben, de dússágban és szálvastagságban is) akkor jó eséllyel hajlamosabb vagy az ő hajhullási ütemét is örökölni. De megvan az esélye, hogy nem így lesz, illetve nem mindegy az sem, hogy mi okozza a hajhullást, te milyen életmódot folytatsz, stb.

dec. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg anyai ágon öröklődik, anyuka egyik x kromoszómája ugye a nagyapáé, de a mások meg valamelyik dédapáé és így tovább. Szóval ebből 50%, hogy biztos nem , a másik ötvenhez meg ismernünk kellene az egész anyai családfát.
dec. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!