Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fülzúgás, nyomásérzet a...

KenisMC kérdése:

Fülzúgás, nyomásérzet a fülben, mitől lehet ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémáim kb 1,5-2 hónapja kezdődtek, kicsit hosszú lesz de kérlek akinek van ilyesmiben tapasztalata az válaszoljon és legyen kedves végig olvasni !

Szédüléssel, bizonytalanságérzettel kezdődött minden, az első és második héten még akkor is szédültem ha leültem vagy nyugalmi állapotban voltam, leginkább délelőtt, fejmozgatásra ez fokozódott, és homályosan làttam.

Ezeknek köszönhetően voltam szemészeten, vérvételen, neurológusnál aki elküldött koponya mr-re de sehol semmi kórosat nem találtak.

A neurológus betahistin-t írt fel, betasercet tudtam kiváltani azt szedem kb 4hete, ezekután volt hormon vérvételem is de ott is minden érték rendben volt.

Tehát minden létező vizsgálatot megcsinàltak amit ilyenkor lehet.

3hétig nem voltak fülzúgás szerű tüneteim de utánna elkezdődött.

Elősször talán sokkal jobban zúgtak mint jelenleg, viszont nem is zúgásnak mondanám hanem inkább csengésnek és mellé olyan mintha nyomás lenne a füleimben vagy mintha belennének dugulva… nehéz megállapítani de olyan mintha váltakozna és egyiknap jobb ma pl hogy napsütés van kicsit mintha rosszabb lenne… de már 3hete folyamatosan csengenek a füleim és voltam fülorrgégén is emiatt ahol belenéztek a füleimbe, volt egy bárány”” hallás vizsgálat és semmit nem talált, az orvos azt mondta hogy keringési zavar szerinte…. És hogy legalább egy hónapig kell szedni ezt a gyógyszert mire valamit javulhatok.(azt is mondta szerinte bppv keringési zavar miatt)

A neurológusomnál pár napja voltam és amikor látta hogy a hormonjaimban sincs eltérés azt mondta szerinte ez pszichés alapon van nálam.. a háziorvosom szerint is.. Az igaz hogy az elmúlt 5-10 hónapom nagyon extrémen stresszes volt és sok olyan változás ért ami hatással volt rám de nem hinném hogy ilyen hosszasan tartó utóhatást váltana ki, vagy mégis ?! Orvostol orvosig járok de nem tudok semmit arról ,hogy mi bajom lehet.. tényleg csak egy infúziós kúra segítene ? Vagy szerintetek tovább kell szedni a gyógyszert ? Szeretném kikérni a véleményeteket akinek esetleg volt ilyen.. mert már megkattanok a fülcsengéstől.. a szédülésem mondhatni szinte teljesen elmúlt már csak ez a nyomás meg csengés van a füleimben, szedem a betasercet de nem úgy néz ki hogy változna a dolog és ezek így váltották egymást.. szinte elmúlt a szédülés aztán meg jön ez…


Válaszaitokat előre is köszönöm !

28/F



dec. 4. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Az emberek 90%-nal zúg és cseng a füle csak hozzászokik vagy az állandó zaj miatt nem észleli maximum éjszaka alvásnál.


Amúgy érszükület is lehet a fülnél. Vagy magas vérnyomás.

dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy gerincprobléma.
dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Minimális gerincferdülésem az van de elég régóta és eddig ettől nem zúgott a fülem..

Vérnyomásom pedig 109/65/65 és 124/80/100 között mozog

dec. 5. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlótól szenvedek. Jól írtad, hogy ez lehet BPPV, ha forgással is társul. A fül-orr-gégész ilyenkor megcsinálja az Epsley-manővert, aminek a lényege, hogy lefektetnek egy asztalra miközben lelóg onnan a fejed hátra, aztán kb. 45 fokban eldöntött fejjel hirtelen felültet. Ekkor megnézi a szemed és látni fogja, hogy a függőleges, vízszintes vagy átlós irányban mozdul-e el a szemed, mert akkor tudni fogja, hogy melyik fülcsiga járatban vannak elmozdulva a kristályok. Gyógyítani sajnos nem igazán lehet, mert csak közelítő-távolító gyakorlatokkal lehet javítani rajta. Megelőzésként néha szedetnek betahisztint, mígy akut rohamra prochlorperazinet.
dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem például volt hallójárat gyulladásom, azóta nem oké a fülem, minden kis szarra fáj, zúg, de ha kitekeredve alszom akkor is, mert amúgy gerinces vagyok.
dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!