Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » HELP! A hajam nagyon durván...

HELP! A hajam nagyon durván elkezdett korpásodni, és most átterjedt a korpa az államra is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az államra is átterjedt a korpa, pedig sosem hagyom megnőni a szakállamat, gyakran borotválom. Mostegy pár mm hosszú volt, és már jött elő a korpa róla, ez ijesztől.

Ez mitől van? Mit csináljak? Teafa olajjal próbálkozok egyelőre...


dec. 7. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó samponok: nizoral, t-gel, próbáld ki a szakállra is.
dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
38%

Lehetséges hogy a téli szárazság, fűtés miatt fokozódik, a teafa pont erősen szárító hatású, semmiképpen nem javasolt erre!

Ichthyol sampon, balzsam, párásítás és a szakáll területre hidratáló krém, nem zsíros!

dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A teafa jó korpára, olvass utána.
dec. 7. 22:04
 4/10 anonim válasza:
De az állandó 99 % hogy nem korpa van. Inkább száraz levegő okozta ekcéma jellegű probléma.
dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Álladon.
dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor kend tovább teafával...

Bocsi


Szóval nizoral, ahogy előttem is írták a fejeden mindenhova, szemöldökre, homlokra, szakállra, 3-4 percig rajta kell hagyni öblítés előtt. Ha elmúlik, fenntartó kezelésként hetente egyszer azért megcsinálnám a helyedben.

dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Cameroon ***** válasza:
Én állra a bepanthen sensiderm kenőcsöt használnám,hajra nekem jelenleg head&solders van 2 naponta mosom .
dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teafa nagyon jó rá, nekem bevált. A hajadra pedig korpásodásra való sampont használj, ahhoz is adhatsz pár csepp teafaolajat.
dec. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy Seborrhea. Erre keress rá!
dec. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A korpásodást egyes bőrgyógyászok szerint a demodex szőrtüsző atka jelenléte okozza, de a tünetek jelentkezése ill. súlyossága nagyon egyéni. A korpásodás, pikkelyes hámlás megjelenhet az orrgyöknél a két szemöldök között, a szemöldök szőrzetben, de a szakáll szőrzetben is. Egyesek szerint az orcákon a rosacea is ezeknek az atkáknak tudható be. Nálam egyik korpásodás ellen ajánlott sampon se vált be, viszont a 70%-os alkohollal való áttörlés mindig használ pár napra-1 hétre. Utána persze rendszeresen meg kell ismételni.
dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!