Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Herecsavarodás előfordult már...

Herecsavarodás előfordult már valakivel?

Figyelt kérdés

Valamikor olvastam erről herecsavarodásról (testicular torsion) mert néha nálam is előfordul hogy elfordul a jobb/bal herém 90fokba, de az is hogy 180fokba konkrétan fejjel lefelé áll, amit észre se veszek általában, max fürdés közben mikor ránézek. Amint megmozgatom visszamegy, vagy magától hogy hozzáérnék, de semmilyen fájdalom vagy kellemetlen érzés nincs.


Egyik nap gondoltam rákeresek, hogy mitől lehet az hogy így oda vissza fordulgat 90-180 fokba.

Első dolog ez volt amit kiadott hogy herecsavarodás. Ahogy olvastam, szinte a vér is megállt bennem, hogy milyen tünetei vannak és hogy milyen borzalmas meg hasonló.

Most kicsit be vagyok szarva hogy nálam is előfordulhat, mert néha tényleg fejjel lefelé áll. A cikkben az állt, hogy a herecsavarodás általában befele fordul 180-360fokot és nem oldal irányosan. Karácsony után szerintem kérek időpontot urológushoz hogy kell-e valamit csinálni ezzel mielőtt tényleg nekem is megtekeredik aztán leshetek. Főleg hasonló storykat szeretnék akinek volt herecsavarodása vagy hogy neki is néha elfordulnak a heréi 90-180 fokba fejjel lefelé, és hogy hogyan oldották meg ha egyáltalán kellett vele valamit csinálni. Reddit meg hasonló helyen láttam pár posztot akinek hasonlóan képes fejjel lefelé állni fájdalom mentesen, de szinte egyiküknek se műtötték vagy bármi. Kiváncsi vagyok, magyaroknál van/volt hasonló.Tudom kérdés lehet kicsit kínos vagy hülyén hangzik, de szeretném tudni mert nem igazán találkoztam hasonlóval online magyar fórumokon. 19/F



#here #herecsavarodás #testicular torsion
dec. 22. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Téged megtéveszt a megnevezése.Nem a here csavarodik,hanem az ondó vezeték.

Ez azonnali nagy fájdalmat okoz,és amilyen gyorsan csak lehet szakorvoshoz kell kerülni.Az ondó vezeték csavarodásánál megszűnik a here vér ellátása.

dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdező nem téved. Hogy lehet ilyen marhaságot kitalálni?!

Ahogy a nevéből teljesen egyértelműen kiderül, a here csavarodik meg... És itt a lényeg:


"A here megcsavarodása során (melynek hátterében egyik okként a fent említett gubernaculum fejlődési zavara állhat) a here a hossztengelye körül egyszer, vagy akár többször is megfordul. Ezzel megcsavarja az őt ellátó érképleteket, mely ahhoz hasonló, mint amikor valaki az almát szeretné a fáról leszedni, és a szárát megcsavarja."


[link]


Kérdező, nyugodtan nézesd meg, ha attól megnyugszol, de a megfigyelésed téves. Ha megcsavarodott volna, az nagyon erős fájdalommal járna. Mivel a herezacskód nem laza folyamatosan, talán a heréd is más szögben áll néha a zacskóban, de ez nem herecsavarodás.

dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés, ilyenkor előre bukik, tehát az ondóvezeték nem spirálisan csavarodik. Nekem a jobb herém hajlamos ra, nem csinálnak vele semmit
dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 es,a herékhez jutó erek nem az ondóvezetéken vannak?

Vedd már kezedbe a "Nagy Orvosi könyvet".

dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De. Pont ezért mondtál hülyeséget. Az erek a here megcsavarodásával záródnak el. Minek neked orvosi könyv, ha nem tudod értelmezni?
dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel az ondóvezeték és az érhálózat a heréhez kapcsolodik, így ha a here fordul akkor a vezetekék hálózat is. :). Tehát a here fordulása miatt csavarodik. Tehát a kérdező nem téved ennek a neve herecsavarodás.
dec. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!