Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alacsony tesztoszteron szint...

Alacsony tesztoszteron szint kamaszkorban okozhat magas növést?

Figyelt kérdés
Nekem mindig is fura volt, hogy 190 cm magasra nőttem, noha közvetlen felmenőim elég alacsonyak (<170-175 cm). Ezen kívül nem vagyok egy férfias jelenség, közel 30 évesen is 20 évesnek néznek, a testszőrzetem elég gyér, alapvetően vékony alkatú, nehezen izmosodó vagyok, végtagjaim kifejezetten hosszúak. Szexuális vágyam is nagyon alacsony. Elmentem tesztoszteron szint mérésre és alacsony értéket kaptam: 12nmol/l, ami a normál tartomány alja. Elképzelhető hogy már kamaszkoromban alacsony volt és azért lettem ilyen magas? Pár helyen olvastam hogy van valami összefüggés, de nem értem pontosan. Egyébként van egy több évvel idősebb bátyám, aki szintén átlagnál magasabb, de nem olyan kirívóan, meg ő is fiatalabbnak néz ki a koránál és vékony testalkatú, mondjuk az arcszőrzete normálisan nő. Lehetséges hogy ez valami genetikai defekt, amit valamelyik szülőtől kaptam, és erőteljesebben jelentkezett nálam?
dec. 27. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Van összefügés, mert a serdülőkorban megemelkedő tesztoszteron gyorsítja be a növekedést, majd le is zárja a csontok növekedési porcait. Ezért van az, hogy az általánosban hú de hirtelen megnövő, borotválkozni kezdő fiúknak rendszerint nem lesz túl nagy a végmagasságuk, szemben az akkor még kölyök képűekkel, akik a szokásos gyerektempóval ( 6 cm/ év) növögetnek és csak középsuliban indul meg a hormonkiugrással az évi 10+ cm es növekedésük, hogy majd csak 20 évesen záródjon. Többnyire ők lesznek a nagyon magas emberek ( meg azok akik egész gyerek és serdülő korukban nagyok voltak, és örökletesen magasak).

A hormonhiánynak lehetne ilyen jele, amit írtál, bár az többnyire túlsúlyt is okoz.

Inkább a közepes magasság és a késői serdülés külön ágon történő öröklésére tippelnék nálad, abból ki tud jönni egy szülőknél jóval magasabb fiú.

Az arcszőrzet meg egyéni a vérhormonszinttől elég független, a bőrben levő receptorok, és enzimek genetikájától is függő dolog.

Nagyapám öt gyerekes édesapa, öregen is remek izomzatú ember volt. De jóformán heti egyszer elég volt borotválkoznia, alig volt arcszőrzete.

dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én pont hogy általános iskola végén (13-14 évesen) nőttem meg hirtelen, lényegében egy év alatt 160-165 cm ről 180+ cm magasra, utána már keveset nőttem.
dec. 27. 12:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor bizony nem volt hiányod semmiben, ami hormon.😃 Most sincs. Legfeljebb stresszelsz. Azt meg ki tudja dolgozni magából az ember. Sok sikert!
dec. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A laboreredmények alapján pedig alacsony a nemi hormonszintem.
dec. 27. 14:28
 5/5 anonim ***** válasza:

A növekedést kizárólag a növekedési hormon szabályozza .

Korábban élt őseidre is üthetsz.

dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!