Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ebbe belehalhatok?

Ebbe belehalhatok?

Figyelt kérdés

57 ff vagyok, közepesen nehéz fizikai munkát végzek ,nagyon nehezen mozgok, alíg tudok lehajolni, vérnyomásom magas, de szerintem nem vészes, ingadozik 140-185 között! férfiasságom kb: 20% . ami miatt kérdezem, alkoholfogyasztásom napi 1.5 - 2dl jó minőségű házipálinka + 2-3 doboz sör.

ha nem lenne nehézkes a mozgásom, azt mondanám teljesen jól vagyok. az alkohol fogyasztásomra indikál a kérdésem.



jan. 2. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A magas vérnyomást kezeltetni kell. Miért ne kezeltetnéd?

Ekkora alkoholfogyasztás viszonylag gyorsan rombolja a szervezetet

jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 szedek rá gyógyszert . ennek ellenére ennyi!
jan. 2. 18:49
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, le kene tenni a piat. Raadasul gyogyszerre iszol, aztan csodalkozol, hogy szarul vagy.
jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem élsz egészségesen. Az alkohol mennyisége sok, eleve az, hogy napi szintű. Orvosodnak említetted, hogy mégis magas? Édesanyám is módosíttatott az adagján, ebben tud segíteni az orvos.
jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholt el kellene hagyni, fokozatosan csökkenteni. Teljesen mindegy hogy házi vagy nem, attól még alkohol, ami rombolja a szervezetet.


A vérnyomást kezelteti kell, mert ez magas. Ha elhagyod az alkoholt és csak alkalmanként iszol, illetve kezelve van a vérnyomásod, akkor a férfiasságod is vissza fog térni.

jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

A válasz igen, tudom, hogy nem ezt szeretnéd hallani, de általában az embereknek fogalmuk sincs, hogy mennyire bomlasztja a szervezetet az alkohol, számtalan betegség, fizikai elváltozás okozója.

Kicsit sem túlzok ha azt mondom, hogy egy folyékony méreg, mert az alkohol méreg, és úgy fejti ki a hatását, gyakorlatilag minden egyes nap mérget adagolsz a szervezetednek, ami már 40 éves kortól bizonyítottan nem képes olyan szintű sejtregenerációra mint 20 évesen, és 40 plusz fölött évente drasztikusan csökken, ha folytatod, ma holnap 60 éves leszel és poharat nem fogsz tudni felemelni, addig kell fajuljon?

Te is tudod a választ a kérdésre, de ha már eljutottál odáig, hogy feltedd, az jó jel, felejtsd el hogy még fényezed is a dolgokat, hogy "jó minőségű" persze az, de ezt mond a májadnak, és a csontráknak amíg még nem mosta el a tudatodat a szesz.

Túl sok barátomat vesztettem el, de a türelmemet is, az apámat gyerekként, az anyámat huszas éveim elején.

Bár benne van a génjeimben de alkoholhoz nem nyúltam, hiába sohasem élveztem az életet, de az hamis vigasz amit nyújt.

Ha itt vagy akkor tudod használni a google keresőt, keress rá, hogy mik a komplikációk, szétesel.

Az orvosok nem fognak, nem is akarnak segíteni, elegük van az alkoholistákból, gyűlölik őket, az ápolók szintúgy, max gyógyszereket irnak neked az sem érdeklik mit, csak a tüneteid enyhítsék, hogy egy darabig ne hallják a csattogásod, a végén annyi minden gyógyszert írnak fel, hogy az egyik üti a másikat, de nem fogja érdekelni őket, mert csak az a lényeg, hogy a tüneteid enyhítsék egy darabig, mert Te választottad az alkoholizmust, sajnos ez a lecsengése egy emberi életnek ha ezt az utat választod.

jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Inzulin vizsgálat és teljeskörű PM vizsgálat+UH kötelező.


Az ívásod mivel rendszeres már alkoholizmus kategória-csak még nem a fetrengő fázisban vagy. De ha valaki megvonná tőled ezt-2 napon belül őrjöngenél és törnél zúznál. És amit tagadsz magad előtt, az ekkor már biztossá is válna a környezetedben. Ha valaki még az elején van az alkoholizmusnak, ott a családja fogjon össze, és ezt a tetszett csinálja meg-közben legyen felvétel. Hogy amikor lecsillapodik, akkor vissza tudja nézni. Önmagát.

jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7+ A kezed már remeg mikor "szomjas vagy"? mert akkor már meg sem kell csinálni, maximum ha lelkisebb tipus vagy, akkor még érdemes, mert könnyebben vonulsz be addiktólógiára. Mert hogy szinte biztos, hogy lesz rá szükséged.


A cukrodat is meg kell nézetni az inzulinodon kívül. Szív EKG szintén kötelező, és a Covid +oltás miatt egy teljeskörű átfogó érrendszeri vizsgálatot is. Akkor és ott, ahol a huszonéves sportoló gyerekek oltás és Covid után olyan érrendszerrel zárják mint egy 60 éves emberé, akkor ott ilyen háttérrel mint ami neked van érdekes eredmények várhatóak. Amúgy az alkohol a benne lévő cukor miatt: hízlal.

jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*tesztet csinálja meg
jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sok embernek 2-3 vérnyomáscsökkentő gyógyszert kell szednie. Ha ennyire ingadozik, akkor nincs jól beállítva.
jan. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!