Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymafék műtét után mennyire...

Krumplwokosztcső kérdése:

Fitymafék műtét után mennyire kéne tudnom hátrahúznom a fitymám?

Figyelt kérdés

9 napja volt fitymafék műtétem. Azóta szépen gyógyul, már csak egy két varrat van bent, viszont nem tudom még most se hátrahúzni teljesen a fitymám, max így a makkom feléig. Nem fáj de óvatos is vagyok vele. Szerintetek ez fog változni vagy fitymaszűkületem van amit nem vett észre az orvos?


17f



jan. 7. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Azt neked kell észrevenned, hogy van-e fitymaszűkületed vagy nem. Ha a két kezeddel megfogod a fityma végét és oldalirányban meghúzod, akkor ha a két ujjad egyszerre mindkét oldalon befér a makk és a fityma közé, akkor szűkület nincs. Most még attól el kell tekinteni, hogy a féken képződött seb még fájhat feszüléskor.
jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Az lehetetlen, hogy egy szakorvos ne vegye észre a fitymaszűkületet. Lankadtan se tudod hátra húzni a fitymádat vagy csak merev állapotban megy a makkod feléig?

Milyen műtétet végeztek a fitymafékeden?

jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gabcsi ***** válasza:
100%
A fék műtéte 9 naposan még ilyen lehet, szerintem érdemes lenne kamillás fürdőket venni, azután amikor a varratok lazulnak, kivenni azokat, és utána pár nap múlva megnézni, ha nincs duzzanat, akkor húzd hátra a fitymát.
jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Már ezt a műtétet sem úgy végzik,ahogy ez a régi orvosi könyvekben olvasható.A féket teljes egészében le kell műteni,mert ez nem 1 ponton van oda nőve.Nem gumiból van,hogy nyúlni tudjon.Csak ez a műtét akkor 10 perccel tovább tart,meg 2 varrattal több van.Már többen írták ezt itt a Gyakon.

Ez nem szűkület.

jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Teljes tévedés előző... A fék leműtése nem standard eljárás. Többféle módszer létezik. És ennél a műtétnél sem nyúlik semmi. Hosszanti irányba átvágják és újra összevarrják a féket, így lesz meghosszabbítva.

Kérdező, még elég friss a műtéted, de ha meggyógyultál, vissza kellene menned kontrollra, amennyiben nincs javulás! A fékműtétet is el lehet rontani, de ha pl. merevedéskor van szűkületed, az is okozhat hasonló tüneteket, ami petyhüdt állapotban nem látható.

jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
5 ös,te feltaláló vagy ?
jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gabcsi ***** válasza:
100%
Ha 9 napja volt, akkor az a két ünnep között volt, ilyenkor is van műtét???
jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6.

Nem vagyok feltaláló, de legalább képes vagyok használni az internetet...

[link]

Itt találod ábrával legalul. Elmetszik és hosszában összevarrják, nem pedig eltávolítják...

jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Húzd hátra teljesen, aztán ha továbbra is feszül és nem simul ki, akkor nem jól vagy nem teljesen végezték el a műtétet.
jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gabcsi ***** válasza:
A varratok ha kint vannak és már nincs duzzanat, akkor húzd csak hátra.
jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!